Bradara je naime ranije izjavila da ne odbacuje mogućnost uličnih nereda u slučaju da SDA ne bude uključena u vlast u tome entitetu, dodajući da ne želi ni razmišljati što bi se dogodilo kad bi imali pozive na nemire.
– Nasilje ne izaziva ništa dobro i u svakom slučaju trebamo se okrenuti dijalogu ako je moguće. Predugo politički djelujem da bih mislila da ih neće biti uličnih nereda – kazala je Bradara.
Špago pak kaže da je to kontinuitet predstavnika HDZ-a da optužuju SDA te indirektno i bošnjački narod da su spremni na organiziranje nereda.
– Prije prošlogodišnjih parlamentarnih izbora međunarodni dužnosnici očekivali su nered u južnom dijelu BiH ukoliko se ne ispoštuju zahtjevi HDZ-a za izmjene Izbornog zakona BiH. Vjerojatno je Bradara mislila na te nerede, a ne na ono koji bi se desili na prostoru Federacije – dodao je.
Ponovio je da će SDA raditi sve u skladu sa zakonom i propisima te nema namjeru organizirati nikakve nerede nego će jasno zatražiti da vlasti u Federaciji BiH kao i međunarodnih dužnosnika da poštuju Ustav i zakone Federacije BiH i Bosne i Hercegovine.
Naime, po Ustavu predsjednica i dvoje dopredsjednika Refik Lendo (SDA) i Igor Stojanović (SDP) daju suglasnost mandataru za sastav nove Federalne vlade te HDZ optužuje SDA za blokadu tog procesa jer stranka nije dio novoformirane političke većine.