Utorak, 23 travnja, 2024

Nezaustavljivi Plemići! Peta u nizu pobjeda Zrinjskog

U posljednjem ujedno i derbi susretu 15. kola Premijer lige BiH na stadionu Grbavica sastali su se Željezničar i Zrinjski, a gosti su na kraju slavili s 3:0.

Plavi u podmlađenom sastavu i bez prevelikog rezultatskog imperativa i pritiska igraju cijelu sezonu, no znali su upravo u takvim okolnostima zablistati i pomrsiti račune protivnicima, ali večeras to nije bio slučaj, prenosi SportSport.ba.

Sjajni Zrinjski ostvario je novu pobjedu, petu u nizu u Premijer ligi i ponovo ima pet bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Tuzla City, te je bez premca glavni favorit za osvajanje naslova, kada se sve uzme u obzir.

Nije razlika u kvalitetu dva tima bila velika tijekom prvih 45 minuta, u kojem je viđeno nekoliko zanimljivih pokušaja na obje strane, mada su gosti iz Mostara imali više posjed lopte i konkretnije napade, ali tek su u nastavku sa tri gola uspjeli da prelome stvari u svoju korist.

U petoj minuti nastavka Bilbija dodaje do Bašića, koji lijepim udarcem matira Bendera i trasira Plemićima put do jako važne pobjede, da bi u 57. minuti Bilbija postigao pogodak s bijele točke.

Rezervist Blažević skrivio je penal, a udarac s 11 metara u svoj 10. gol u sezoni pretvara sjajni Bilbija, koji će sutra proslaviti 32. rođendan i koji je po svemu zaslužio najzad i poziv u reprezentaciju BiH. Međutim, usporeni snimak je pokazao da je vrlo moguće kako je napadač gostiju dva puta udario loptu prilikom izvođenja najstrože kazne, zbog čega su prosvjedovali domaći nogometaši.