Petak, 3 svibnja, 2024

Zrinjski svladao Posušje na Mokrom Docu

Nogometaši Zrinjskog u nedjelju su u sklopu 10. kola Premijer lige BiH na Mokrom Docu s 1:0 svladali Posušje.

Plemići su poveli već u 6. minuti kada je nakon jednog kornera Jakovljević glavom zatresao mrežu domaćina.

Gosti su i nakon postignutog gola kontrolirali utakmicu, a dobru priliku za povećanje vodstva imali su u 31. minuti kada je Jukić uputio sjajan udarac, a greda spasila Posušje.

Posušje je imalo dobru priliku u 37. minuti kada je Pavković pretrčao Barišića, ali Čondrić brani njegov udarac. To je bila i posljednja ozbiljnija prilika u prvom dijelu.

Raspoloženi Jukić zaprijetio je već u prvom napadu drugog poluvremena, ali njegov udarac brani Kukić. Posušje je uzvratilo preko Pavkovića čiji udarac odlazi preko gola, piše Jabuka.tv.

U ostatku drugog poluvremena nije bilo nekih uzbuđenja. Domaći igrači su u 74. minuti tražili jedanaesterac, ali je umjesto toga Gabrijel Boban zaradio žuti karton zbog simuliranja.

Zrinjski je do kraja utakmice bez problema čuvao prednost i tako stigao do nova tri boda.

Posušje u 11. kolu gostuje kod Širokog Brijega, dok će Zrinjski ugostiti Igman. Dodajmo da će Plemići u srijedu nadoknaditi utakmicu protiv Sloge.

HŠK Posušje: Kukić, Brković (od 65. minute Boban), Bešlić, Landeka, Krišto, Hanuljak (od 65. minute, Pavlović, Jović (od 78. minute Luka Begić), Pavković, Dadić, Vukoja (od 46. minute Milanović).

HŠK Zrinjski: Čondrić, Barišić, Ćorluka, Jukić (od 77. minute Juranović), Zlomislić (od 86. minute Magdić), Bekić, Drljo (od 46. minute Ćuže), Jakovljević (od 66. minute Kamenar), Ilinković (od 77. minute Sučić), Janković, Bilbija./HMS/