Komšićanje Bosne – proces uništavanja država upornim nametanjem Željka Komšića najmalobrojnijem narodu.
Komšićluk – stanje svijesti u komšija koji smatraju da je dobro za tebe, ono što komšija misli da je dobro za tebe. Nije bitno što ti misliš.
Majorizacija – Proces nasilnog , protuustavnog nametanja političke volje većinom glasova jednog nacionalizma, onog brojnijeg malobrojnijima.
Željko Komšić – privatno je osoba, no u političkoj praksi radi se o sredstvu. Komšić nije subjekt, nije faktor. Njegovo djelovanje unaprijed je određeno. Sredstvo majorizacije ima agendu prema kojoj djeluje. Kreator majorizacije upravlja Sredstvom.
Primjenjena majorizacija – Pozicije koje imenuje Sredstvo otete su pozicije Hrvatima u BIH. Primjerice pozicije u diplomaciji. Putem Sredstva Poželjni nacionalizam kontrolira 2/3 diplomacija. Time Sredstvo postaje problem i Dodiku. Država BIH na 2/3 mjesta provodi politiku halal nacionalizma. Sven Alkalaj i Branimir Jukić najčešća su diplomatska sredstva halal nacionalizma.
Sredstvo sredstva majorizacije, iz Bosne i Hercegovine pri Ujedinjenim narodima u New Yorku velemajorizator Sven Alkalaj predao je, u sjedištu UN-a u tijekom svečane ceremonije, akreditivna pisma generalnom tajniku UN-a Antoniu Guterresu.
Guterres je izrazio očekivanja da će s bh. velemajorizatorom nastaviti uspješnu suradnju, započetu u vrijeme dok je Alkalaj obavljao funkciju ministra vanjskih poslova BiH, kao i visoke dužnosti u Ujedinjenim narodima u Ženevi.
Izrazio je i nadu da će Bosna i Hercegovina nastaviti aktivno sudjelovanje u radu UN-a i njegovih tijela, posebno imajući u vidu pozitivne rezultate koje je BiH ostvarila tijekom mandata u Vijeću sigurnosti UN-a.
Alkalaj je uputio generalnom tajniku Guterresu izraze uvažavanja, te naglasio neophodnost zajedničkog djelovanja u adresiranju globalnih izazova, prije svega klimatskih promjena, s akcentom na plan djelovanja. Naglašena je i važnost kvalitetnog provođenja Agende 2030 o održivom razvoju, ravnopravnosti spolova i učešću žena iz BiH u mirovnim misijama.
Imajući u vidu činjenicu da su Ujedinjene narodi formirani po završetku Drugog svjetskog rata sa zadatkom da spriječe eventualni sukob svjetskih razmjera istaknuto je da UN danas treba da budu u funkciji uspostave mira. Naglašena je neophodnost da se UN osposobe da uspješno odgovore na izazove 21. stoljeća. U tom svjetlu, veleposlanik Alkalaj je zahvalio generalnom tajniku za napore u reformiranju Ujedinjenih naroda, s akcentom na preventivnu diplomaciju.
Alkalaj izrazio je i spremnost Bosne i Hercegovine da pruži aktivan doprinos u djelovanju Ujedinjenih naroda u oblasti suzbijanja nasilnog ekstremizma i govora mržnje.
Pozvao je Guterresa da posjeti BiH i druge države regije u cilju daljnjeg unapređenja odnosa među državama zapadnog Balkana, te unapređenja suradnje država regije s Ujedinjenim naroda.
Alkalaj je izrazio opredjeljenje i privrženost BiH za unapređenje suradnje, kako sa Tajništvom UN-a, tako i sa sistemom UN-a, priopćeno je danas iz Ureda za odnose s javnošću MVP-a BiH.