Nedjelja, 19 svibnja, 2024

ČUDO NAŠE MALO: Bronza stiže u Vojvodstvo od Svetog Save!

Najbolja  plivačica Humske Zemlje Lana Pudar osvojila je brončanu medalju u disciplini 100 leptir na FINA Svjetskom kupu u plivanju u ruskom Kazanju.

Petnaestogodišnja Mostarka u svom trećem finalu na ovom takmičenju uspjela je osvojiti medalju i tako ostvariti povijesni uspjeh bh. sporta.

Zlatnu medalju u ovoj disciplini osvojila je Australka  Emma McKeon sa 55.63, dok je druga bila Švicarkinja Maria Ugolkova.

U prva dva finalna nastupa u Kazanju Lana Pudar osvojila je četvrto mjesto u disciplini 200 m leptir, s novim državnim rekordom – 2:08.21, dok je na 50 m leptir bila šesta.

Koliko vidimo po medijima ovaj sportski uspjeh UZP regije slavi i susjedna Inzkova autarkična Bosna i Šeher Saraj. Nije li to negiranje zakona? I je li i Lana UZP?