Petak, 26 travnja, 2024

Čilić bez izgubljenog seta do četvrtfinala Wimbledona

Španjolac Agut bio je ravnopravan samo do trenutka kad je prvi put izgubio servis

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić četvrtu godinu zaredom stigao je do četvrtfinala Wimbledona, nakon što je u ponedjeljak u odličnoj predstavi svladao 18. nositelja, Španjolca Roberta Bautistu Aguta sa 6:2, 6:2, 6:2 za sat i 40 minuta igre.

Marin je na drugom Grand Slam turniru zaredom, a prvi put u Wimbledonu, do četvrtfinala stigao bez izgubljenog seta, odigravši protiv Bautiste Aguta najuvjerljiviji meč na ovogodišnjem turniru u All England Clubu, piše Hina.

Španjolac je bio ravnopravan samo do trenutka kad je prvi put izgubio servis, u petom gemu meča, i nakon što u sljedećoj igri nije uspio iskoristiti dvije prilike za izjednačnje na 3:3. Umjesto toga, Marin je otišao na 4:2, a dva gema kasnije stigao do prvog seta.

Drugi i treći set bili su kopija jedan drugoga, s jedinom razlikom, što je Španjolac u drugom setu pri zaostatku 1:4 uspio vratiti jedan ‘break’. Bio je to jedini Čilićev izgubljeni servis u meču, ali je na njega već u sljedećem gemu odgovorio novim ‘breakom’.

U trećem setu je Španjolac bio ptpuno nemoćan. S još dva ‘breaka’ i za točno 100 minuta igre, Čilić je slavio sa 6:2, 6:2, 6:2 te tako postao prvim četvrtfinalistom na ovogodišnjem Wimbledonu.

Čilić će u četvrtfinalu igrati protiv pobjednika dvoboja između Španjolca Rafaela Nadala i Luksemburžanina Gillesa Mullera.

Marin je Nadala uspio pobijediti jednom u pet mečeva, na tvrdoj podlozi u Pekingu 2009. godine, dok je Gillesa Mullera svladao u oba navrata kad su se susreli, a posljednji put prije tri tjedna u polufinalu turnira u Queen’s Clubu, prenosi bljesak.info