Četvrtak, 2 svibnja, 2024

Posušje je u posljednjem kolu Premijer lige pobijedilo Borca

Nogometaši Posušja su u posljednjem 33. kolu Premijer lige BiH svladali ekipu Borca s visokih 3:0 i tako se na sjajan način oprostili od svojih navijača.
Posušje se od početka nametnulo kao motiviranija i bolja momčad na terenu.

Domaći su preko Pavkovića, Vukoje i Serdarušića stvorili nekoliko izglednih prilika, ali je Ćetković spasio Banjalučane.

Onda se u 30. minuti dogodio ključni trenutak utakmice. Gostujući igrač Marko Brkić izgubio je loptu nakon driblinga, pa je u nastavku akcije igrao rukom, nakon čega mu je sudac Šehović pokazao izravni crveni karton, a za Posušje je dosudio kazneni udarac.

Siguran izvoditelj udarca s 11 metara bio je Josip Serdarušić koji je zabio za 1:0.

U 43. minuti Posušje povećava vodstvo. Nakon jednog prekida Lučić je glavom vratio loptu u kazneni prostor gdje se najbolje snašao Dario Pavković i pogodio mrežu Ćetkovića. S 2:0 na semaforu otišli su na odmor.

U nastavku susreta Posušje je potpuno kontroliralo situaciju na terenu. Stvorili su izglednije situacije pred gostujućim golom, a Pavković je u 53. minuti pogodio vratnicu.

A samo šest minuta kasnije pao je i treći pogodak u mreži Banjaluke. Ovoga puta strijelac je bio Dario Krišto koji se odlično snašao u gužvi i zabio za visokih 3-0. Gosti su u nastavku susreta bili potpuno nemoćni i rezultat se nije mijenjao.