Srijeda, 24 travnja, 2024

OSTAJE BUĐIMIR DO KRAJA: Nisam za Treći entitet jer bi Hrvat iz Orašja morao puno putovati do Mostara

Must Read

Turski političar hrvatske krvi, Budimir Živko rekao je da nije za Treći, da je to loše, da je uvrijeđen što ga Josipović neće da primi i da je svijet u banani jer ne razmišlja kao on. Iz opsežnog interviewa da se zaključiti da su svi stavovi koje iznosi ovo svojevrsno političko nedonošče iz hrvatskog naroda na bosanski dunjaluk u 100% slučajeva suprotni od onog što pokazuju istraživanja u BIH što je cilj i stav Hrvata u BIH. Postavlja se pitanje ako je predsjednik Federacije legiitimno izabran, kako je moguće da taj Hrvat ima tako asimetrične stavove narodu kojeg navodno predstavlja? I ono još bitnije pitanje – ima li taj čovjek uopće ogledalo?

Bosna- Hersek ( BHF ) Zivko BudimirFederasyonu Başkanı dedi ki farklı BH ile Hırvatistan ve Sırbistan ilişkileri komşuyaklaşımlar. Bosna HersekSırp hükümetininpozisyonu , dedi,tehdit endişe BH yarılmış neden azaltır. kişiler Sırp Cumhuriyeti (RS ) , Hırvatistan BHkurumların bazı görmezdenkomşu ülke tarafından diplomatik gaf yapar .
Bosna ve Hersek Hırvatistanilişkisi söz konusu olduğunda , o Budimir Afrika yalnızca BH Hırvatları olurtezi ile aynı fikirde olduğunu söyledi .

Hırvat soru

” Hırvatistan , uzun Bosna Hersekbütün yatırım ve hattason iki yıl içinde ve Hırvatlarınçoğunluk alanlarda daha var , ” diye ekledi , açıkladı :

” Bildiğim kadarıyla Bosna Hersek karşı siyasi tutumlar gibi , bu uzun Bosna Hersek’e Sırbistankonumuna tamamen farklı olmuştur. Hırvatistan uzun net Bosna Hersek’inHırvatların Bosna ve Hersekkurumları inşa etmek BH içindeki konumu olması gerektiğini yapmıştır ” dedi .

Budimir ” ciddi bir devlet veAvrupa Birliği artık bir üye (AB ) tüm Bosna Hersek’teHırvat kişilerden biri siyasi seçeneği tek taraflı görüşlerini kabul bir sonucu olarak , başka bir devletinkurumunu görmezdenlüks göze alamaz ” dedi .

HırvatistanCumhuriyeti duruyor ” Bakın, ben inatla özellikleFederasyonu Başkanı veFederasyonuHükümeti üyelerini demek BH kurumlarındaHırvat insanları göz ardı bu üç yıl. Bu , bugün diplomatik gafom Bosna Hırvatistan ve Bosna- Hersekkurumlarına saygısızlık olarak karakterize olacaktır . Gerçeği Ben onlar bir şekilde sistematik olarak hareketRS, RS kurumlara karşıaynı tutum olduğunu görünce ve bu nedenle BH , BHF veHırvat halkınıneşitlik için mücadele etmek anayasal bir yükümlülüğü vardır, benankonuyla ilgili pozisyon olarak kabul edeceği 180 bin Hırvatlar ve 200 binden fazla BoşnakRS tam vatandaş olarak kabul Rs kovulan ve onları dönmek veRS mülklerini keyfini izin edilmiştir. ”

Bosna’dakiHırvat konulardakararı hakkında konuşan , hâlâ üçüncü bir işletmeninkurulmasıen iyi çözüm olmayacağını inandığını söyledi .

“Ben hala öyle düşünüyorum , ama bu demek zorunda bir öncül olarak : Ben BH , iki taraf ile BH düzenlemenin haksız örgüt düşünün , ama ben şu anda biz değiştirdi ve yol açmıştır üçüncü bir işletmenintanıtımı ısrar etti olamazfarkındayım sürekli zayıflamasıHırvat halkının pozisyon . hatta BH veüç kuruluşların iyi bir düzenleme olabileceğini düşünüyorum , amaHırvat halkınınçoğunluğu bu tür varlık dahil edilecek ve buiradeninifadesi ve tüminsanlar olsaydı . nedenle , biz kabul ettiğinizde Bu çözüm olduğu gerçeği ile ilgili , ” Budimir söyledi.

Kuruluşlar aracılığıyla BH organizasyonu , Budimir , BHbölgesel örgüt için bir erişim verir ne Bosna’da yaşayan insanların yaşamkalitesini sağlayamaz kabul edilir.

” Kimin merkezi Mostar , Hırvat Orašje vardı üçüncü bir taraf , bu varlık elesorulardan bazıları kendi gerektiğini , o Mostar almak için seyahat nasıl olmalı hayal varsa . BugünSırplar ve Büyük veya Bihac’dan ikinci Safra gelen Boşnaklar iledurum var , ” diye açıkladı .

BHF kriz içinde

Ona göre ,BHF “Biz sürekli olarak bugüne kadarsavaşınsona ermesinden bu yana , biz ,bütçeningelir tarafında düşünmek değilBHF hükümeti sahip olduğufikri ” çok zor bir durum financiskoj ,ekonomi vezayıf ekonomi yok , sadece bir neden olduğunu , ama aynı zamanda .

Bu , dedi , 800 milyon aşan bir açığı neden oldu .

Dahası,başkan ve başkan yardımcısı BHFBaşbakan veBHF Anayasa’nın Bakanlar görevden hiçbir olasılığı , ancakBaşbakanınönerisi tepki olduğunu söyledi .

” Bu durumda bizhükümeti feshetmek olacağını söylemek bir şekildemevcut durumu çözmek mümkün değildir ve bu nedenle bu durumda şimdi Federal vatandaşların söz vermek çok zordur. Ben onun eylemlerinindurumunu değişecek , yapmam ve yapmam . AmaFederasyonu’nunolayları etkileyebilir , ve onlar kesinlikle kullanacağız başka yolları vardır , ” oyılınsonuna kadarhükümetinSosyal Demokrat Parti ( liderliğindekimevcut parlamenter çoğunluk olup olmayacağını açık , ancak bunun önemli değil ekleyerek açıkladı SDP ) .

2014seçimlerinden sonra Bosna ve Hersekkaderi hakkında konuşan . yıl , Budimir o kadar ileri sürüldü eğerülke şey değişmez söyledi “mevcut durumu tutmak amacıyla ,son bir yıl içinde yapılır her şey . ”

” Ben 2014 yılındaseçimlerden sonra bir değişiklik olacağına şahsen eminim . Ben onlar BH sorunlarınkaynağı farkında haline gelmiştir iknainsanlarla olantemas Çünkü ben ? Ikna ediyorum neden . Oldu . Bu benim inanç kaynaklanıyor olduğunu benim tutum biri ve 2014seçimleri . BH içinde birçok siyasi aktörler için büyük bir sürpriz olduğunu , ” bu seçimlerdevatandaşlara açıklayan Budimir yeni seçenekler aramaya söyledi .

2014seçimlerinden sonra . BH’nin geleceği parlak olacak, o Budimir inanıyor .

ayrılma tehditler

” Bu seçimlerin normal bir ülke haline BH BH . ‘ S Zamantutumunda önemli bir değişiklik olacak sonra. Evet bir başkan değil, Bosna ve Hersek bir hükümet değil, Konsey ya da BakanlarKurulu çeşit veBH parlamentosunda bir parlamento ve cumhurbaşkanı var orada .”

Uzun Sırp Cumhuriyeti varlık ayrılmatehdidi konusunda uyardı nasıl söyleyerek , Budimir tür tehditler daha az korkuyor hale geldiğini söyledi .

” BHolası işlemler için bu endişe yaklaşık altı ay öncesine kadar ne banaSC Başbakan Yardımcısı Aleksandar Vucic telaffuz edilir SırbistanHükümeti , görüşlerini görevden başladı açıkladı o açık Bosna Hersek onlar içinmevcut sınırları belirtti zaman tartışılmaz , onlarRS iyi ilişkiler sürdürmek , ama iyi ilişkiler kurmak ve BH ” tutum Budimir etmek istediğiniz gibi .

Bosna , Sırbistan ve Türkiye arasındakiüçlü toplantıyla ilgili , Budimir geçen bu içinde bulunduğuzor ekonomik durumdan çıkıp , BH vebölgeyi yardımcı olabilecek tümşeyleri desteklemek gerekiyortutum .

” Ben şimdiye kadar bu bölgeye yönelikTürk hükümetinin bazı koşullar olduğu gözlenmemiştir . Bir şekilde ,bu tür ilk faaliyetlerine devam etmek buna karşı bir yük değil sadece Bosna amabölgede olacak herhangi bir siyasi koşul varsa , ” diye Budimir açıkladı .

0 0 votes
Article Rating
- Advertisement -

14656 COMMENTS

Subscribe
Notify of
guest

Ova web-stranica koristi Akismet za zaštitu protiv spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.

14.7K Comments
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Последний

Tko nam to predlaže rezoluciju o Srebrenici?

Službeno to su Njemačka i Ruanda. No praktično, to je SR Njemačka. Zemlja koja u ovoj priči ima dvojak...
- Advertisement -

Ex eodem spatio

- Advertisement -
14.7K
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x