Četvrtak, 28 ožujka, 2024

Moćni Kovačev Wolfsburg pobijedio 5:0 kod Herthe i nastavio impresivan niz

WOLFSBURG hrvatskog trenera Nike Kovača pobijedio je 5:0 na gostovanju kod berlinske Herthe u 17. kolu Bundeslige. Kovačeva momčad došla je tako do šeste uzastopne ligaške pobjede, a Wolfsburgov niz bez poraza sada traje devet kola. Wolfsburg je trenutno šesta momčad Bundeslige i u borbi je za plasman u Ligu prvaka. Podsjetimo, Wolfsburg je u subotu pobijedio Freiburg 6:0 i ovom je pobjedom nastavio s impresivnim rezultatima.

Wolfsburg sve odradio u prvom poluvremenu

Wolfsburg je poveo u četvrtoj minuti golom Mathiasa Svanberga, koji se lijepo snašao poslije ubačaja Patricka Wimmera. Kovačeva momčad povisila je na dva razlike preko kapetana Maximiliana Arnolda. On je zabio iz penala u 31. minuti, a tri minute kasnije Jonas Wind lijepo pogađa nakon Svanbergove asistencije za 3:0 gostujuće momčadi. Četvrti gol zabio je Ridle Baku u 72. minuti nakon sjajne akcije sa Svanbergom. Omar Marmoush je postavio konačnih 5:0 u 86. minuti.

Kovač uskoro protiv Bayerna

Wolfsburg u sljedećem kolu gostuje kod Werdera, a zatim mu u goste stiže prvak i lider Bayern. Hertha u sljedećem kolu igra gradski derbi protiv Union Berlina. Hrvatski veznjak Bartol Franjić igrao je za Wolfsburg od 79. minute. Prvih 45 za domaću momčad odigrao je hrvatski veznjak Ivan Šunjić, dok je Filip Uremović ušao u 46. minuti u momčad Herthe.