Published On: Pet, stu 21st, 2014

INZKO LIJANOVIĆ IVANKOVIĆ: Nedam ostavku, svi žugaju na mene, a Erdogan me jučer usmeno pohvalio!

Jedini član obitelji Lijanović Ivanković koji u akciji “Koljivo” nije uhićen prokomentirao je sve češću pojavu kod građana BIH koja uzima epidemijske razmjere. Naime prema istraživanju federalnog ureda za deratizaciju, čija je ravnateljica Duška Jurišić, preko 80 posto građana FBIH na pomen imena Valentina Inzka reagira povraćanjem dok je u RS-u taj postotak još i veći. Kod Hrvata je povraćaj Inzka oko 99.9%. Ne povraća tek jedan dio pravaša, i to onih nagluhih te nekoliko sarajevski nastrojenih pisaca poezije. Inzko kaže da ga takva vrsta reakcije ne brine jer očito je da gražani BIH nisu navikli na europske zahtjeve i standarde a sve dok ima potporu međunarodne zajednice ne misli dati ostavku, kazao je Valentin. Pri tome je dodao da ga je jučer baš oralno pohvalio jedan ugledni europski predsjednik te mu dao potporu u daljnjem radu. Na novinarsko pitanje, a tko ga je to oralno, Inzko je kazao – gospon Erdogan… Emil Karamatić u tom trenutku je instiktivno štucnuo.

Priopćenje iz ureda OHRa:

Yüksek Temsilci Valentin Inzko BH siyasi partilerin önce kendi kampanya, ekonomiyle ilgili vaat istihdamın artırılması ve AB ve Euro-Atlantik yapıları gerçeğe dönüştü olabilir kanıtlamak olduğunu söyledi.
Dayton Barış Anlaşmalarının imzalanması, Inzko ne olursa olsun iktidar koalisyonu oluşturacak Hangi partiye, BH vatandaşları ve uluslararası toplumun haklı yeni hükümetin beklentilerinin yüksek olduğu vurguladı beri açıklamada 19 yıl işaretlemek için.
Ona göre, bu beklentileri yerine getirmek için, hükümet geçmişle kararlı kırmak ve ön planda bir bütün olarak vatandaşların çıkarlarını ve ülkeyi koyar siyasete yeni bir yaklaşım tanıtmak zorunda olacak.
“Bize 19 yıldır zor zamanlar boyunca gitti BH sıradan vatandaşların gerçek kahramanlar. Uluslararası toplum kendi tarafında hala unutmayalım ve müreffeh ve güvenli onların isteklerini elde etmek için fırsat sağlamak için elimizden gelen her şeyi yapmaya devam edeceğiz komşularıyla işbirliği ve Avrupa’nın geri kalanı ile tamamen integrisrana olduğu BH, “dedi dedi.
O Dayton Anlaşması’nın yıldönümü Bosna’da elde edilmiştir ne de geriye bakmak ve önünüzdeki yolculuk hakkında düşünmek için yararlı bir fırsat sağladığını kaydetti.
. “Bu ülke derin bir dönüşüm geçirdi açıktır önemli başarıları şunlardır:. O istedik oranda yer almamış olmasına rağmen, bir silahlı çatışma, mülk iadesi ve mültecilerin dönüşü sonu itibariyle, kurulması gibi birçok önemli başarılar var bağımsız bir merkez bankası, istikrarlı bir para birimi, tek bir kişisel ve seyahat belgeleri, gümrük ve vergi reformu, Sınır Polisi, Sipa “dedi.

14.7K Komentari
Najstariji
Najnoviji Most Voted
Inline Feedbacks
Vidder sve komentare