Nedjelja, 5 svibnja, 2024

Fantastična braća Kvesić odnijela zlato i srebro na Europskim igrama

Hrvatski karatist Ivan Kvesić osvojio je u subotu zlatnu medalju na Europskim igrama u Minsku, a njegov brat Anđelo Kvesić srebro.

Svjetski prvak Ivan Kvesić u finalu kategorije do 84 kilograma odlukom sudaca pobijedio je Turčina Ugura Aktasa, nakon što je borba završila 0-0.

Ivan Kvesić ostvario je tri pobjede u isto toliko nastupa u svojoj skupini te se kao pobjednik skupine plasirao u polufinale. Redom je pobjeđivao Kosovara Alvina Karaqija s 5-0, Crnogorca Nikolu Malovića s 2-0 i Ukrajinca Valerija Čobotara sa 3-0, a u polufinalu je svladao Talijana Michelea Martina s 8-0.

Njegov brat Anđelo Kvesić u kategoriji preko 84 kilograma osvojio je srebro nakon što je u finalu izgubio od Asimana Gurbanlija iz Azerbajdžana s 0-1.

Anđelo Kvesić također je osvojio prvo mjesto u svojoj skupini. On je svladao Srbina Slobodana Bitevića s 2-0, zatim je sudačkim preglasavanjem upisao i pobjedu protiv Bjelorusa Alekseja Vodčica iako je dvoboj okončan rezultatom 2-2, da bi u završnoj borbi održao 0-0 protiv Gruzijca Gogite Arkanije, a to je obojici boraca bilo dovoljno za plasman u polufinale.

U polufinalu je Anđelo Kvesić svladao Nijemca Jonathana Hornea s 1-0, da bi u finalu izgubio od Asimana Gurbanlija iz Azerbajdžana rezultatom 0-1, prenosi Hina.