Petak, 17 svibnja, 2024

DELF S KAMENA KOJI NE STAJE: Lana Pudar brončana na Svjetskom prvenstvu

Najbolja bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar završila je finalnu trku u tehnici 200 metara delfin na Svjetskom prvenstvu u Abu Dhabiju, piše N1.

Lana je na kraju zauzela treće mjesto sa vremenom 2:04.88 i tako osvojila prvu, povijesnu medalju na Svjetskom prvenstvu za Bosnu i Hercegovinu.

Nakon osvojene bronce Lana se oglasila na Twitter profilu, gdje je napisala:

”Aaaaaa imam(mo) medalju! Moja raja, najbolji ste”.

Ovo je prvi put da Bosna i Hercegovina ima sudionika u finalu Svjetskog prvenstva u plivanju.

Lana Pudar je ranije na svom službenom Twitter profilu napisala:

”Moja raja, u 15:13 plivam u finalu svjetskog prvenstva. Ajmo zajedno po medalju za BiH!”.