Četvrtak, 2 svibnja, 2024

ATLETICO SRUŠIO REAL NAKON PRODUŽETAKA I UZEO SUPERKUP

Nogometaši madridskog Atletica pobjednici su europskog Superkupa, oni su u Tallinnu svladali gradskog suparnika Real sa 4-2 (2-2, 1-1) nakon produžetka.

Nakon 90 minuta rezultat je bio 2-2, no u dodatnih pola sata Atletico je postigao dva pogotka i stigao do svog trećeg Superkupa u klupskoj povijesti, nakon 2010. i 2012. godine. Real je ostao na četiri osvojena Superkupa (2002, 2014, 2016, 2017).

Već u 1. minuti susreta Atletico je poveo golom Diega Cote, no Real je uspio preokrenuti rezultat.

Prvo je Karim Benzema u 27. minuti poravnao na 1-1 da bi Sergio Ramos iz kaznenog udarca u 62. minuti doveo “kraljevski” klub u vodstvo. Ipak, Diego Costa je svojim drugim pogotkom u 79. minuti odveo utakmicu u produžetak.

Kapetan hrvatske reprezentacije i najbolji igrač ovogodišnjeg Svjetskogprvenstva Luka Modrić igrao je za Real od 57. minute dok Nikola Kalinić nije ulazio u igru za Atletico.

U dodatnih 30 minuta pobjedu Atleticu osigurali su Saul Niguez u 98. i Koke u 104. minuti.