Ivan Ivanji Židov je koji je preživio genocid i koji je javno i eksplicite izjavio da ga vrijeđa nazivanje Srebrenice genocidom.
Isto tako je izjavio da Haaški sud nije sud.
OHR je u nizu neustavnih nameta našem društvu nametnuo verbalni delikt, brutalno kršenje Ustava BIH po pitanju slobode govora. Te je tako uvedena dogma o nepogrješivosti Haaškog suda. Tim nametom koji vrijedi samo na teritoriji FBIH (na teritoriji RS Schmidtu je zabranjeno djelovanje zbog njegove neustavnosti i nelegalnosti) Hrvatima , koji su pristali poštivati Schmidta tako je nametnuto pravilo da moraju poštivati odluke suda koji je javno kazao da ga zločini Armije BIH nad Hrvatima ne zanimaju (Izjava Louise Arbour).
Sličan stav ima i Schmidt. On je boraveći u Vitezu gdje se poklonio žrtvam Ahmića. žrtve pobijene hrvatske djece na ljuljačkama naprosto ignorirao. Uostlaom nije ih istraživao ni Haaški Talibanat. Zašto bi on?
Hrvati će skupo platiti klanjanje OHR-u, uredu koji ih je gotovo uništio. A reperkusije ovog hrvatskog povlačenja pred režimom OHR-a, neustavnog i nasilnog OHR-a tek će osjetiti u budućnosti.
Napominjemo: Nema presude na svijetu koja se ne smije komentirati. Nema suda na svijetu kojeg se ne smije nazvati nepravednim. Nema presuđenog u svijetu koji je dužan prihvatiti presudu. Svatko ju ima pravo doživotno pobijati. Samo je jedan sud koji uživa tu privilegiju. Sud iza kojeg stoje Njemačka i Austrija u BIH. Sud Talibana. Sud koji se proglasio nenadležnim za zločine Al Qaede u BIH.
Visoki predstavnik Christian Schmidt izjavio je danas u Srebrenici na “Konferenciji o kolektivnom sjećanju” da će raditi na tome da svi koji negiraju genocid budu krivično gonjeni.
”Zbog toga će upravo sutra sa mnom u delegaciji biti glavni tužitelj Bavarske, sa svojim kolegama koji inače rade na slučajevima negiranja holokausta, kako bismo pronašli najbolje načine za sankcioniranje negiranja genocida”, rekao je Schmidt.
Istaknuo je kako nitko tko želi bolju budućnost ne smije negirati genocid i ne smije zanemarivati ono što se desilo.
Schmidt smatra da je šokantno da nakon 28 godina nije postignuto zajedničko stajalište o toj temi kako bismo osudili prošlost.
Dodao je da je potrebno ojačati kapacitete Memorijalnog centra za rad na komemoraciji i edukaciji, kao i da je neophodno osigurati da se svi koji tu dolaze dobro osjećaju što se posebno odnosi na porodice žrtava koje su često bile izložene vrijeđanju.