Subota, 18 svibnja, 2024

Zrinjski pobijedio Široki i obranio naslov!

Zrinjski je u 8. kolu Lige za prvaka svladao Široki Brijeg 3:1, a to mu je bilo dovoljno za titulu.
Plemići su napravili što dosad nitko nije – osvojili su tri titule zaredom, a svoj ukupno šesti naslov obranili su dva kola prije kraja.
Zrinjski je u 8. kolu Lige za prvaka svladao Široki Brijeg 3:1, a to mu je bilo dovoljno za titulu, budući da je iz Bijeljine, gdje je utakmica počela pola sata ranije, stigla vijest da je Radnik svladao Željezničar s 1:0. Zrinjski je svoj dio posla napravio skoro rutinski.
Poveo je rano dovoljno rano postigao i drugi gol i sigurno kontrolirao rezultat. Poveo je u prvoj minuti i to nakon kornera – ubacio je Miloš Filipović, a glavom je loptu u mrežu Širokog spremio Hrvoje Barišić. U 53. minuti i službeno je mogla početi proslava šestog naslova, jer je utakmica u Bijeljini završila, a Zrinjski je poveo s 2:0. Srđan Stanić ubacio se s lijeve strane, uputio nisku povratnu loptu, a Nemanja Bilbija zakucao ju je u vrata Širokog.
Pred kraj utakmice domaćin je prepustio inicijativu gostima što je iskoristio Bagarić koji je smanjio na 2:1, no u sudačkoj nadoknadi najbolji strijelac Zrinjskog Filipović postavio je konačnih 3:1.
Pred sam kraj utakmice počela je i oluja nad stadionom pod Bijelim brijegom, koja je ‘rastjerala’ dio gledatelja, no oni koji su ostali proslavili su sa svojim igračima šestu titulu najuspješnijeg kluba u Premijer ligi BiH, prenosi Bljesak.info