Petak, 26 travnja, 2024

Velež slavio: Zrinjskom vrijeme za promjene

Must Read

U susretu 13. kola nogometne Premijer lige BiH Velež je na svom terenu pobijedio Zrinjski rezultatom 1:0.

Prvih 45 minuta igre proteklo je u rastrganoj igri između dva šesnaesterca u kojoj se niti jedna momčad nije uspjela nametnuti.

Jedinu pravu priliku u prvom poluvremenu propustio je Velež u 39. minuti kada je Nusmir Fajić za djelić sekunde zakasnio na opasan ubačaj s desne strane i propustio poslati loptu u prazan gol.

Početak drugog poluvremena protekao je u nešto boljoj igri. Velež je u tom razdoblju igre stvorio nekoliko poluprilika, ali gostujući golman Ivan Brkić s nekoliko sjajnih intervencija sačuvao je svoju mrežu netaknutom.

Sredinom poluvremena tempo igre ponovno je pao i do novih uzbuđenja čekalo se do samog finiša.

Utakmica je odlučena u 85. minuti kada je nakon udarca iz kuta u velikoj gužvi Denis Zvonić uspio ugurati loptu u gol Zrinjskog za pobjedu Veleža.

„Rođeni“ su tako uzvratili gradskom rivalu za poraz identičnim rezultatom u drugom kolu Premijer lige BiH.

Nakon ovog poraza Zrinjski je šesti na ljestvici s 20 bodova, a Velež se s tri nova boda popeo na osmom mjesto s ukupno 15 bodova.