Upravni odbor BHRT-a će na sjednici zakazanoj za 30. siječanj odlučiti tko će biti novi direktor BHT1.
Nedavno je prihvaćena ostavka Marija Vrankića na ovu funkciju, a do izbora prvog čovjeka BHT1 poslove direktora obavlja Nikola Marković, jedan od urednika i voditelja na ovoj televiziji.
Kao što je odranije poznato, Vrankić je već duže vrijeme najavljivao odlazak, a na sjednici Upravnog odbora kao razloge je naveo cjelokupnu situaciju na BHRT-u, nezadovoljstvo djelatnika i financijsku neizvjesnost.
Kako Oslobođenje saznaje, za direktora BHT1 pristiglo je više prijava, ali će se bitka voditi između aktualnog vršitelja dužnosti direktora Nikole Markovića, novinara portala Dnevnik.ba Tvrtka Milovića i Ane Popović, koja je radila na TV KISS. Tko će od njih troje postati novi direktor, umnogome će ovisiti od dojma koji će ostaviti na intervjuu, a koji će uskoro uslijediti pred povjerenstvom. Nakon intervjuiranja, Povjerenstvo će ponuditi prijedlog Upravnom odboru.
Inače nije vijest ni izišla a Suljagić je na tvitu već objavio metu, i tko je idući Hrvat kome se treba oduzeti pravo građanstva “građanskom” metodom kažnjavanja delikta mišljenja:
Eto, samo da znate dragi muslimani, da će vam ovaj ubrzo biti direktor BHT-a. Pa ćete i njega plaćati. Da ovo što piše u stranačkom vazi urbi et orbi na javnom mediju. Pročitajte ovaj tekst dragi muslimani. Poučan je. Govori mnogo o vašoj budućnosti.https://t.co/0YBHb8DzdV
— Emir Suljagić (@suljagicemir1) 22. siječnja 2018.
Po imenovanju direktora, počet će i procedura imenovanja urednika na BHT1 i to urednika Informativnog programa BHT1, urednika Sportskog programa, Dokumentarno-suvremenog i Revijalno-glazbenog programa.
Podsjećamo, Upravni odbor BHRT-a nedavno je analizirao i efekte novog modela naplate RTV pristojbe putem računa za električnu energiju koji se počeo provoditi prije nekoliko mjeseci.
Na početku zaključivanja ugovora sElektroprivredom BiH naplata je bila nešto viša od 40 posto, a sada je to nešto više od 50 posto. Međutim, to dugoročno ne znači ništa. Problem su velike neizmirene obveze od ranijih godina i prema Europskoj radiodifuznoj uniji, ali i prema Poreznoj upravi. Sve je rezultat činjenice da su Federalna televizija i Radio-televizija RS-a BHRT-u dužni više od 37 milijuna KM po raznim osnovama, što oni ne niječu, dok izmirenja nema. Za izmirivanje obaveza BHRT-a, kredita i plaća djelatnicima, potrebno je nešto više od tri milijuna maraka mjesečno, piše “Oslobđenje”.