Subota, 15 lipnja, 2024

STANKO KOJI NIŠTA NE RADI: Ako budem izabran za načelnika neću raditi

Must Read

Večernji list je sukladno praksi hrvatskog beskičmenjaštva ukazao čest i dao interview jednom od glavnih aktera prodaje hrvatskog prava na predstavničku demokraciju i čovjeku kojem politička volja vlastitog naroda ne predstavlja nikakav imperativ djelovanja. Tako su večernjakovci proteferičili s gosp. Stankom Primorcem, dopredsjednikom HSP BiH donedavnim zamjenikom predsjedavajućeg PD F BiH, i trenutno kandidatom za mjesto načelnika općine Ljubuški.

Kandidirali ste se za načelnika općine Ljubuški, nakon svih ovih daleko primamljivijih funkcija i dužnosti, zašto?

“Sorunlarla dolu Belediyesi Liyubuşka,. Yanlış politika rehberliği yapılan her düzeyde büyük sorunlar, hayat zorlaşıyor mıydı, ve belediye vatandaşların konumunu iyileştirmek için hiçbir şey yapmaz.

Bilinen mevcut hükümet tarafından bizim elektrik şirketi durumunda ısrarla zor durumda şirket ve onun 50 küsur çalışanı liderliğindeki dolandırıcılık ve suç gizlemek amacıyla, iflas takip edilir. Sorun 18 milyon tutarında belediyenin mali borçluluk, problem sürekli artmaktadır 1750 savunmasız insanların sayısı, işsizlik gençlerin% 60’ın üzerinde olduğunu ve o emekliler, özellikle yaşlılar için bile umursamıyor. Sürekli malpraktis ve ihmal tehlike ortamında, tüm su kaynaklarının kontamine, şehrin pencereleri Belediye altında bulunan biri katı atık ve depolama alanları ile büyük bir sorun var. Önceki hükümet bu için hiçbir şey yapmadı, ve diğer birçok yerel sorunlar çözülür ve o genellikle tam tersi yapıyor ve bunu değiştirmek için vardır ve bu koştum neden ana nedeni budur. ”

Kako biste vi sebe predstavili, tko je u stvari Stanko Primorac?

“Beş çocuk, bir yurtsever, Ljubušak, arkadaşı, işadamı, politikacı ile evli. Aile kesinlikle bana ve onların desteği ile ilk gelir ve adaylığı için motiflerden birinin geleceğini temsil eder. Anayurt gençlik verdik, benim ilk gün savaş için, art arda Ben Cumhurbaşkanı Franjo Tudjman tarafından onurlandırıldı birkaç kez yaralandı. arkadaşları ve meslektaşları da Ljubuski sorunlar vardır, benim adaylık ısrar ve arkadaşları bugüne kadar asla yapamadı. Ben BHF Parlamentosu var gibi onbirinci yıl geçer kaçırmayın Siyasi deneyim. Geçerli sırasında Parlamento Ljubuski başkan yardımcısı olarak görev Ben önemli ekonomik fırsatlar getirecek Corridor Vc, Ljubuski ile ilgili çalışmaların başlangıç kazandı. restorasyon projesi 20 yıl 5 milyon yatırım olduğunu ve hangi, bir huzurevinde içine Liyubuşka ev ve dönüşüm terk başlamış olacak Ljubuski 50 iş getirmek recategorization Ben yolun Bijača başlattı -.. tüm altyapı, aydınlatma, kaldırım … vb, belediye bütçesinin havale federal bütçe, tüm yapımını içeren Orahovlje yol, görev sırasında ben olan bir takım sorunlar çözdük yerel girişimcilerin vardı ve ben onların destek eminim. ”

Kao dopredsjedniku HSPa, stranke koja ispred hrvatskog naroda sudjeluje u koaliciji “stranaka platforme”, žigosani ste kao “nacionalni izdajnik”; dok Vas s druge strane oni koji Vas poznaju i dalje smatraju “ratnim herojem. Kako vi gledate na to?

“Siyasette, ben öğrendiğini söyledi ne olursa olsun ama kim söyledi. Bana sözü edilen bu savaş sırasında JNA. Particular, ben önde ulusal kendi kişisel çıkarlarını koymak isteyenler çağırıyoruz uçakları dahil atarlar ve bombalar, karşı tarafta olduğunu sistematik Önderleri olan fotoğrafları artık Interpol APBs ziyade kampanya posteri görülür gövde içinde sınırdan kaçtı. Beni Hırvat milletinin çıkarları olanların sözü edilen 19 Oca olan sözde Hırvat makamları, satılan bu milletin, 2002 talan edenler . HVO. çocukları yabancı ülkelerde okuyan bu dağıldı ve onlar Zagreb yürüyor. bana belirtilen varlık o artık “Platform” haklı ulusal çıkarları katılmak, ama aslında onlar kovuşturma korku vardır. Ben aktif olarak katıldı söyleyebilirim Hırvat topraklarının savunması, ve bu benim Ljubušaci iyi biliyorum. kanlı biz gazileri bazı tek imza sattık ne korumak için mücadele yaptım. ”

Kako mislite u ovih nekoliko tjedana objasniti Ljubušacima da će im biti bolje ako Vas izaberu za Načelnika?

Sana Liyubuşka son 20 yıldır belediye başkanı ne yaptığını yapmayacağım sadece söylemek yeterli alaycı olsaydı. Şefi işlevi özel ve diğer çıkarlarını yönlendirilir değil belediyenin sorumluluk ve yükümlülüktür. “Öte yandan, bir ayrıcalıktır ekonomik program ve bu program fark edilebilir takım ön planda olacak. ”

U predizbornoj kampanji svi sve obećavaju. Ipak, vi vjerojatno imate program kako građane Ljubuškog motivirati da iziđu na izbore i da Vas podrže kao kandidata za Načelnika?

Benim görevim olacak sonra su temini, ilk üç büyük Klokun, Vrioštica ve Studenci ve diğer kaynakları korumak için -. “Su yaşam kaynağıdır çünkü, su temini söz edeceğim programı sorun, biz ne kadar hiçbiri çalıştı kendimizi görev ayarlamak Bir nehir gibi Trebizat korumak, etkisi önemli ölçüde sistematik kirliliği etkileyen daha fazla yasadışı döker varsa böylece flora ve faunasının atıksu arıtma sorunu çözmek için yolda. Ayrıca, uzun yıllar Belediyesi Liyubuşka katı atık depolama için yeterli bir çözüm, su kaynakları. yaklaşımı hiçbir pratik çözümleri vardır. acilen yirmi yıl önce inşa edilmiş ve ek yatırım gerektirir. Liyubuşka yakıcı sorun işsizliktir atıksu arıtma tesisi yatırım için gerekli, ama daha fazla önem vermeyi bir sorun olacağını garanti. Biz ekonomik bir strateji geliştirdik Belediyenin gelişimi ve tüm segmentlerinde yaşam koşullarını iyileştirmeyi amaçlamaktadır. Ayrıca, emekliler ve savunmasız insanların zor durumda. rakamları emekliler sadece 220 KM ortalama emeklilik yaşıyor. risk altındaki kişilerin sayısı da yüksektir 2000’den fazla, acımasız, ve ortalama sosyal yardım KM 300 talebi ortalama sosyal yardım, sosyal yardım 320 ailelerin hayatlarını mezun öğrenciler. Odak özellikle gençler, belediye bütçesinden burs veriyorum öğrenciler olacaktır.. 90 KM ve tüm gençlerin, ek istihdam kolaylığı olacak , bir sosyal-destekleyici barınma imkanı sunar. şimdi ben belediye bölgesinden genç profesyoneller kaybının azaltılması ve nasıl negatif büyüme trendi değiştirebilirim ilk görev başarısız biliyorum. ”

U svom ste radu dosad, a sada kao i kandidat za načelnika, uvijek imali potporu mnogih osoba iz društvenog, kulturnog i političkog života?

“Birçok akademisyen, aydın, spor ve sosyal hizmet uzmanları zaten program hedeflerinin oluşturulması yer ve o belediye başkanı ve aynı gerçekleşme çalışmaları olunca aynı. Sadece profesör Vurgulamışlardır edilmektedir. Eski dahil Miljenjka Dr Brkiç, prof. Dr Marko Matic, Onlar 1992 yılında söndürüldü sonra Cumhurbaşkanı MHDZ BH Zdenko Luciç ve diğerleri ben NK hece yardımcı umuyoruz Hırvat milli takımı Igor Stimac ve asistanı Alen Boksic, teknik direktörü aldığım. pointed’d desteği, yenilenen. ”

 

Kakvo je trenutno stanje u ZHŽ? Poznato je da vi kao stranka ipak imate prilično brojno biračko tijelo u ovoj županiji?

“HSP BH kendilerine en eski siyasi sonuçları ile gösterilmiştir ilçemizin, organize edilmektedir. Yine Arazi bilgi bana iyimser olmak için bir sebep vermek. Iyi sonuçlar inanıyorum, ve ben zafer eminim, ama bana öyle geliyor ki bu Bizim siyasi muhalifleri farkında son günlerde sinirlilik artan gösteriyor. ”

I na kraju, Vaša poruka Ljubušacima:

Ekonomi, kültür, bilim ve spor: “Ben her yönüyle Ljubuski sonu gelişimi ile ilgilidir benim program, desteklemek için, beni Belediye Başkanı için güven vermek için, vatandaşların Liyubuşka oy bekliyoruz.

Kötü zamanlarda, Şef Ljubuski Tugayı, destekli Ljubusaka Belediye Başkanı olacaktır. Ne garanti edemez insanlar dar bir grup başkanları vardı diğerlerinin aksine, Liyubuşka doğan tüm g belediye başkanı olacak olması. ”

Akşam Gazetesi l Večernji list

- Advertisement -

14656 COMMENTS

Subscribe
Notify of
guest

Ova web-stranica koristi Akismet za zaštitu protiv spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.

14.7K Comments
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Последний

Politico: EU htjela uvesti sankcije na ruski plin. Nikad nećete pogoditi koja zemlja je blokirala tu odluku

Zemlje Europske unije se jučer nisu uspjele dogovoriti o novim sankcijama protiv unosnog ruskog sektora ukapljenog prirodnog plina, navodi...
- Advertisement -

Ex eodem spatio

- Advertisement -