Srijeda, 25 rujna, 2024

Rekao je: ‘Vratit ću se još jači’… I vratio se.

Vrlo
23.11.2022., Malaga – Jose Maria Martin Carpena Arena. Davis Cup by Rakuten, cetvrtfinale, Hrvatska – Spanjolska. Marin Cilic VS Pablo Carreno Busta Photo: Sanjin Strukic/PIXSELL

Dubrovački tenisač i gospar Marin Čilić (ATP-777.) plasirao se u polufinale ATP turnira u kineskom Hangzhouu nakon pobjede nad Japancem Yasutakom Uchiyamom (ATP-160.) rezultatom 6-2, 6-7(4), 7-6(5). Meč je trajao dva sata i 47 minuta, a Čilić je pokazao impresivnu formu sa 19 asova, 40 winnersa, ali i 27 neprisiljenih pogrešaka. S druge strane, Japanac je servirao 9 asova, uz 20 winnersa i 19 neprisiljenih pogrešaka.

Marin Čilić (ATP-777) advanced to the semifinals of the ATP tournament in Hangzhou, China, after defeating Japan’s Yasutaka Uchiyama (ATP-160) with a score of 6-2, 6-7(4), 7-6(5). The match lasted two hours and 47 minutes, with Čilić serving 19 aces and hitting 40 winners alongside 27 unforced errors. Uchiyama had 9 aces, 20 winners, and 19 unforced errors.

Čilić je prvi set osvojio sigurnom igrom, dva puta oduzevši servis svom suparniku. Drugi set je pripao Uchiyami, koji je nakon neizvjesnog tie-breaka uspio izjednačiti rezultat. U trećem setu ponovno je presudio tie-break, ali ovoga puta u korist hrvatskog tenisača, koji se plasirao u polufinale. U polufinalu će se susresti s Amerikancem Brandonom Nakashimom, trenutno 39. tenisačem svijeta.

Čilić secured the first set by breaking Uchiyama’s serve twice, showing dominance from the start. Uchiyama fought back in the second set, winning it in a tie-break. The third set also went to a tie-break, but Čilić managed to clinch the victory. In the semifinals, he will face the 39th-ranked player in the world, American Brandon Nakashima.

Ovo je bio drugi međusobni ogled Čilića i Uchiyame, te druga pobjeda za hrvatskog tenisača, koji se vraća nakon duge pauze zbog ozljede koja ga je udaljila s terena gotovo godinu dana.

This was the second meeting between Čilić and Uchiyama, and the second victory for the Croatian player, who is making a comeback after a long injury that kept him off the courts for almost a year.