Već smo navikli na znanstvene studije koje govore o štetnosti suhomesnatih proizvoda čijim konzumiranjem povećavamo rizik od raznih vrsta raka, a posebno raka debelog crijeva.
Već od 2015. godine to je činjenica, a što potvrđuju ozbiljna znanstvena istraživanja Svjetske agencije za istraživanje raka (IARC). Prema navedenim istraživanjima svakodnevno konzumiranje 50 grama suhomesnatih proizvoda povećava rizik od raka debelog crijeva za 18%.
Radi orijentacije, samo jedna kriška šunke kupljene u supermarketu teži 50 grama, što govori o razini rizika kojeg uzimamo svakoga dana.
Neki će reći: „Što da radimo? Od nečega se mora umrijeti“, ali sve do momenta kada im liječnik saopći da s njihovim zdravljem ipak nešto nije u redu, iako imaju samo 50-tak godina.
Industrija mesa zna kako plasirati defetističke poruke, ali isto tako zna kako od domaćeg zdravog mesa napraviti otrov. Otrov koji tiho ubija populaciju prihvaćanjem zapadnih prehrambenih navika.
Kako izbjeći kemoterapije?
Postavlja se jednostavno pitanje: „Možemo li konzumirati suhomesnate proizvode, a da kasnije ne moramo zbog toga ići na kemoterapije zbog raka debelog crijeva“? Odgovor je da, samo je potrebno znati pravu istinu, a ne onu koju nam serviraju multinacionalne kompanije.
Gotovo svi suhomesnati proizvodi na zapadu, a danas i u državama bivše Jugoslavije sadrže dodatke E252 i E250, a za koje već od 70-tih godina znamo da su kancerogeni. To potvrđuju mnoge znanstvene studije, kao i jedna u reviji The Lancet iz 1968. godine.
Kalijev nitrat E252 je kalijeva sol dušične kiseline, koja se koristi već stoljećima kao gnojivo i u krutim kompozitnim raketnim gorivima. U procesu čuvanja hrane, kalijev nitrat je uobičajeni sastojak usoljenog mesa.
Natrijev nitrit E250 je također sredstvo za konzerviranje hrane. Natrijev nitrit je dopušteno koristiti samo u suhomesnatim proizvodima, jer u organizmu ometa protok kisika u krvi. Nobelovac doktor Otto Heinrich Warburg se vjerojatno već okreće u grobu. Pri temperaturi višoj od 130°C mogu nastati kancerogeni nitrozamini. Svi nitriti su problematični aditivi. U visokim dozama kod djece izazivaju hiperaktivnost.
Dežurni novinari na platnoj listi multinacionalnih korporacija često spomenu Botulizam, alimentarnu intoksikaciju čovjeka i domaćih životinja toksinima bakterije Clostridium Botulinum, a što sprječavaju nitriti. Ova mantra je poznata već desetljećima i koristi se svaki put kada netko djelovanje nitrita na čovjeka dovede u pitanje.
Rak debelog crijeva – stvar postaje puno jasnija
Pročitate li studije koje govore o kancerogenosti suhomesnatih proizvoda, rijetko će te naći što ustvari uzrokuje rak debelog crijeva. Redakciji portala Logično zapela je za oko francuska istraživačka emisija „Cash Investigation“ državnog kanala France 2, a koja otkriva nove znanstvene studije o kancerogenosti nitrita, uzročniku raka debelog crijeva.
Istraživanja pokazuju da problemi nastaju odmah kada se nitriti u stomaku spoje s proteinima mesa stvarajući opasnu molekulu nitrozamin.
Novinari su otputovali u Nizozemsku kako bi shvatili kako funkcionira ova kemijska reakcija na naše zdravlje. Na Univerzitetu za Medicinu u Maastrichtu, profesor Théo DE KOK, već godinama zna o utjecaju nitrozamina na pojavu raka.
Redakcija portala Logično vam poklanja kratki opis emisije koja otkriva kriminalno ponašanje zapadne prehrambene industrije i multinacionalnih korporacija koje su profit stavile ispred zdravlja svjetske populacije.
“Cash Investigation”. Le nitrite dans la charcuterie suspecté de favoriser le cancer
Arnaud, francuski student pristao je na testiranje profesora Théo DE KOKa. Tijekom dva mjeseca, pristao je jesti 300 grama suhomesnatih proizvoda u kojima se nalaze gore navedeni aditivi. Osim Arnauda, na test su pristale i druge osobe, kako bi rezultati bili statistički valjani.
Na nesreću „pokusnih kunića“ već nakon 15 dana otkrivene su katastrofalne posljedice nitrozamina. U svojoj laboratoriji, profesor DE KOK je fekalne vode ispitanika pomiješao s ljudskim stanicama, nakon čega su promatrali što se zbiva s njima.
„Bingo“, stanice koje nisu bile izložene nitrozaminu, bile su neoštećene. Na žalost, stanice izložene nitrozaminu su bile oštećene. Oštećene stanice su izgledale kao komete. Što stanice više sliče kometu, veća im je šansa pa postanu kancerogene.
Utjecaj nitrozamina se već vidi nakon pola sata, a oštećenje DNK stanica je radikalno. Ne radi se samo o laboratorijski dobivenom rezultatu, ista stvar se događa i u ljudskom tijelu.
Na pitanja novinara, što bi se dogodilo da prekinemo koristiti nitrite, profesor Théo DE KOK izjavljuje: „U cijeloj Europi bi se smanjio broj oboljelih od raka debelog crijeva“.
Dakle budimo logični jer ipak smo na portalu Logično, te pripazimo na hranu koju kupujemo, a koja u sebi zadrži aditive E250 i E252.
Najbezbolnije rješenje je koristiti domaću hranu, koju su naši preci proizvodili već stoljećima i od koje nećemo ići na kemoterapije. Jednostavno „Kupujmo domaće“.