Subota, 4 svibnja, 2024

Pred punim maksimirskim tribinama Hrvatska pobijedila Grčku s 4:1

U prvom susretu dodatnih kvalifikacija za plasman na svjetsko prvenstvo 2018. godine u Rusiji, hrvatska nogometna reprezentacija je na rasprodanom stadionu Maksimir pobijedila Grčku 4-1 načinivši veliki korak prema plasmanu na World Cup.

Golove za Hrvatsku zabili su Luka Modrić (13-11m), Nikola Kalinić (19), Ivan Perišić (33) i Andrej Kramarić (49), dok je pogodak za goste zabio Sokratis Papastathopoulos (30), prenosi Hina.

Uzvratna utakmica je 12. studenog na stadionu Georgios Karaiskakis u Pireju.

‘Vatreni’ su poveli u 13. minuti nakon velike pogreške grčkog vratara Orestisa Karnezisa kojem je prvo lopta pobjegla, a potom je oborio Nikolu Kalinića skrivivši kazneni udarac. Jedanaesterac je sigurno realizirao Modrić. Samo šest minuta kasnije bilo je 2-0. Strinić je sjajno ubacio s lijeve strane, a Kalinić zabio petom kraj zbunjene grčke obrane.

Grci su smanjili u 30. minuti nakon ubačaja iz kornera, a glavom je zabio grčki kapetan Papastathopoulos. Srećom, grčka radost kratko je trajala. Tri minute kasnije Hrvatska je uzvratila. Vrsaljko je ubacio, a Perišić zabio glavom nakon sjajnog skoka na drugoj vratnici.

Čudesno izdanje hrvatske reprezentacije nastavljeno je i u nastavku. Već u 49. minuti zabili smo i četvrti pogodak i to nakon još jednog grčkog poklona. Stafylidis je s pet metara prsima vraćao loptu svom golmanu, ali je Vrsaljko presjekao njegovo dodavanje, a u nastavku akcije Kramarić je pogodio iz blizine.

Posljednji put Grčka je primila četiri gola od Njemačke u porazu 2-4 na EURO-u 2012. godine.

Hrvatska lovi svoje peto svjetsko prvenstvo, a od proglašenja neovisnosti propustili smo tek World Cup u Južnoj Africi 2010. godine, dok su Grci do sada bili na tri svjetska prvenstva pri čemu na dva posljednja u Južnoj Africi i Brazilu.