Petak, 26 travnja, 2024

Nevjerojatna drama u Mostaru: Zrinjski se s tri gola u tri minute spasio od poraza od Željezničara

U derbiju drugog kola Lige za prvaka nogometaši Zrinjskog i Željezničara podijelili su bodove odigravši 3:3.  Sarajlije su do 89. minute imale vodstvo 3:0, ali je domaćin s tri pogotka u tri minute uspio izjednačiti i osvojiti važan bod u borbi za naslov prvaka.

Željezničar dolazi u vodstva u 8. minuti. Zakarić je ubacio loptu u peterac Zrinjskog gdje nespretno reagira Barišić i pogađa vlastitu mrežu. Šest minuta kasnije Zrinjski je mogao poravnati, ali je Bilbija pogodio vanjski dio mreže.
Najljepšu akciju na susretu vidjeli smo u 27. minuti, kada je Ubiparip petom uposlio Vranješu kojemu nije bilo teški postići drugi pogodak za goste.

U završnici prvog dijela pokušaj Filipovića zaustavio se na gredi gola Željezničara.
Domaćin je u nastavku svim silama pokušao doći do pogotka, ali su igrači Željezničara bili dobro postavljeni u obrambenom bloku. Filipović je u 54. minuti ubacio iz kuta, a udarac Pezera glavom odlično zaustavio Kjosevski.

U 86. minuti glavni sudac Dragan Petrović svirao je jedanaesterac za Željezničar nakon duela Jakovljevića i Ramovića.  Udarac Zakarića s bijele točke pogađa vratnicu, ali isti igrač odbijenu loptu posprema u mrežu.
Toni Jović u 89. minuti postiže prvi pogodak za Zrinjski, i malo tko je vjerovao kako Mostarci mogu do povoljnog rezultata. Nadu domaćinu vraća Aćimović koji glavom pogađa u 90. minuti.

Veliko slavlje na tribinama i na terenu uslijedilo je u 91. minuti, kada je ubačaj Pezera završio u mreži Željezničara  za poravnanje rezultata.
Zrinjski je mogao i do pobjede, ali je Jović u 93. minuti bio neprecizan.

Zrinjski: Pirić, Galić, Barišić (od 77. Jović), Čirjak (od 67. Bekrić), Handžić (od 55. Aćimović), Pezer, Jakovljević, Filipović, Gržan, Kadušić, Bilbija.

Željezničar: Kjosevski, Stevanović, Graovac, Mehremić, Blagojević, Bogičević, Zakarić, Zajmović (dod 62. Ramović), Vranješ (od 83. Zeba), Hajdarević,Ubiparip (od 76. Kajkut).

Autor: D.S./Pogled.ba