Ponedjeljak, 6 svibnja, 2024

Na krilima Rakitića i Messija Barcelona utrpala osam golova i pregazila novog prvoligaša

Pobjeda od pet golova razlike bila je potrebna Barceloni za preuzimanje prvog mjesta od Reala, a Barca je napravila i više nego što je morala, pobijedila Huescu sa 8:2!

Huesca je povela već u 3. minuti pogotkom Cucha, ali je u 16. minuti Messi izjednačio, nakon što mu je Rakitić dodao loptu, a Argentinac se provukao kroz obranu gostiju i neobranjivo pogodio suprotan kut.

Messi je svoj drugi pogodak postigao u 61. minuti, a asistirao je Rakitiću za njegov pogodak postignut iz poluvoleja te Jordiju Albi u 81. minuti.

Odličnu utakmicu odigrao je i Luis Suarez koji je u 39. minuti postigao svoj prvi gol, a potom je asistirao Dembeleu za pogodak u 48. minuti.

U završnici je Urugvajac i sam izborio kazneni udarac, koji je precizno izveo za konačnih 8:2. Jedan od osam Barceloninih pogodaka postigao je gostujući branič Pulido, koji je skrenuo loptu u vlastitu mrežu.

Barcelona je zahvaljujući uvjerljivoj pobjedi preuzela vodeće mjesto na ljestvici sa devet bodova i boljom gol-razlikom od drugoplasiranog Real Madrida. Treća je Celta Vigo sa sedam bodova. Posljednja tri mjesta zauzimaju Betis i Leganes s jednim bodom, odnosno Rayo Vallecano koji je bez bodova.