Petak, 29 ožujka, 2024

Mandžukić zabio za Juventusovu potvrdu finala

Bez previše nadanja došli su nogometaši Monaca u Torino na uzvratni susret polufinala Lige prvaka i ispostavilo se kako stvarno protiv Juventusa nisu trebali ništa tražiti.
Stara Dama kao da je konačno sazrijela i kao da je spremna napokon podići taj uhati trofej Lige prvaka. Nakon što su maestralno prošli preko Barcelone, nogometaši Juventusa večeras su još jednom svladali Kneževe i to s 2:1, te se s ukupnih 4:1 plasirali u finale.
Ako je bilo ikakve nade za Monaco da mogu nešto izvući iz Torina, to su trebali u prvih 20 minuta jer je nakon toga Juve ubacio u brzinu više.
Redale su se prilike ispred Subašićevog gola, ali je hrvatski vratar čudesno čuvao svoju mrežu.
Ipak, i Subašić je kapitulirao u 33. minuti. Dani Alves je sjajno uočio Mandžukića koji se prikrao iz pozadine, Subašić prvi put obranio udarac sunarodnjaka, ali Super Mario iz drugog pokušaja posprema loptu u mrežu za delirij na Juventusovom stadionu.

Mogao je Monaco teško nastradati u prvom poluvremenu da nije bilo sjajnog Subašića, no Zadranin je prije odlaska na odmor još jednom morao vaditi loptu iz svog gola.
U 44. minuti vratar Monaca je izboksao loptu nakon kornera, a na nju natrčava Dani Alves i iz voleja topovskim udarcem postiže jedan od najljepših golova ovogodišnje Lige prvaka.

Juventus je u nastavak susreta ušao s pola snage znajući kako je pitanje finalista odavno riješeno.
Iskoristili su to Kneževi kako bi došli do počasnog pogotka u 69. minuti i to preko sjajnog mladog Mbappéa koji je matirao čovjeka koju mu može biti otac.

Tako je legendarni Buffon svladan po prvi put u Ligi prvaka ove godine.

Na kraju je završilo 2:1, te je Juventus s 4:1 prošao u finale. Mario Mandžukić i Miralem Pjanić odigrali su svih 90. minuta za Juventus, kao i Danijel Subašić za Monaco, piše Prvi.tv