Četvrtak, 12 prosinca, 2024

KOLEKTIVNA DŽENAZA FBIH U REŽIJI CIKOTIĆEVE MECENE: Što dalje? Hoće li kantoni prenijeti njene nadležnosti na državu ili će se proglasiti federalnim jedinicama?

Vrlo
- Advertisement -

Danas se dogodilo nešto što povijest neće zaboraviti, ali bi moralni sud svakako trebao osuditi – kolektivni sprovod Federacije BiH u režiji njezinih vlastitih zastupnika, uz “virtualni blagoslov” američkog ambasadora Michaela Murphyja Cikotića.

Umjesto da se ambasador javi iz Zenice, u prugastom odijelu, gdje bi trebao boraviti kao zatvorenik, zbog pritisaka na sud za ratne zločine, on se s uzvišenih visina ekrana javio kao virtualni kralj, predstavivši robovima svoj skup želja u obliku zakona, zakonodavnoj i izvršnoj vlasti Federacije Bosne i Hercegovine.

Kako zastupnici u parlamentu predstavljaju  narode u FBIH sve što tu živi oni su, kleknuvši pred potrebe stranog ambasadora u BIH počinili državni udar, protivustavno djelovanje izručivši suverenitet ove zemlje stranoj sili.

Prostor  koji  je po ustavu sveti hram demokracije i zaštite interesa narodoa koji tu živi pretvorio se u kuću prostitucije, kupleraj pljave interesne  poslušnosti

Kad se već Murphey javio niti jedan zastupnik nije imao hrabrosti zatražiti od njega pojašnjenje afere zaštite Selme Cikotića od procesuiranja za ratne zločine.

Nitkio od prisutnih nije uzeo mikrofon i javno postavio pitanje: “Zašto je ovaj lik tu i tko je on nama”?

Umjesto da zastupnici dignu glas za suverenitet svoje države, oni su se posložili pred Murphyjem, raspravljajući o zakonu koji je na dnevni red stavila strana ambasada – čin koji je, prema svakoj pravnoj logici, notorno kazneno djelo.

 

Postavlja se ključno pitanje: Jesu li zastupnici danas zaradili robiju?

Analizirajmo pravne aspekte:

  1. Ugrožavanje ustavnog poretka (Član 156. Kaznenog zakona FBiH)
    Svaka radnja koja podriva teritorijalni integritet i suverenitet države smatra se ozbiljnim kaznenim djelom. Sudjelovanje u donošenju zakona po direktivi strane ambasade jasno ukazuje na narušavanje suvereniteta.
  2. Zloupotreba položaja ili ovlasti (Član 383.)
    Zastupnici su obvezni donositi odluke u interesu građana, a ne pod utjecajem stranih entiteta. Ako se zakon usvoji na temelju stranog naloga, radi se o zloupotrebi položaja.
  3. Protuzakonito posredovanje (Član 220.)
    Ako je Murphy, kao predstavnik strane države, posredovao u donošenju zakona, to je očiti pravni prekršaj. Zastupnici koji su sudjelovali postaju suučesnici.
  4. Izazivanje opće opasnosti (Član 323.)
    Donošenje zakona koji destabilizira politički sustav može se smatrati izazivanjem opće opasnosti.

Pravna znanost govori jasno

Svi prisutni u Zastupničkom domu danas su trebali biti uhićeni.

Ovo nije bila sjednica, ovo je bila kolektivna dženaža.

Blamaža bez presedana.

Poniženje koje se može mjeriti jedino s kolonijalnim epizodama prošlih stoljeća.

Da su pravosudne institucije dosljedne, svi bi već sutra trebali odgovarati prema gore navedenim člancima zakona.

Ali pitanje nije samo pravno, nego moralno: Što je ostalo od Federacije BiH nakon ovog javnog sramoćenja?

Nakon ovog pornića bez kraja. gdje su jedni , drugi i treći danas zauzimali značajne poze i grlato nagovještavali kako treba izjebati Hrvatsku i Hrvate čim im priglupi Hrvati iskopaju kanal i daju upravljač, da nas mogu karati u mozak.

Zaključak: Bosna ili Guam?

Građani Bosne i Hercegovine danas su svjedočili trenutku u kojem je granica između suvereniteta i kolonijalizma zauvijek izbrisana.

Jesu li zastupnici izdali narod? Jesu.

Povijest će im suditi.

Ali danas je jasno da je Federacija BiH postala platforma za geopolitičke eksperimente, a Parlament – prazna scena na kojoj stranci kroje sudbinu ove zemlje.

Guam 2.0? Možda. Ili, preciznije, Federacija 0.0.

Što nakon ovog? Kanton koji tvori vlast u Federaciji i koji popunjava Dom naroda FBIH ima pravo zaštititi ustani poredak, prenijeti ovlasti na državu ili jednostavno preuzeti ovlasti Federacije. 

Ivan Urkov l poskok.info

Teritorij Guam (na chamorruGuåhan) je otok na zapadnom Tihom oceanuOrganizirano je i neuključeno područje SAD-a.

Domorodačko stanovništvo su Chamorro, koji su prvi nastanili Guam prije oko 3.500 godina. Glavni grad Guama je Hagåtña, bivša Agana (pisano Hagåtña). Guamovo gospodarstvo se uglavnom oslanja na vojne baze SAD-a i na turizam (gosti iz Japana). Američke vojne baze zauzimaju 1/3 cijele površine otoka. UN-ov odbor za dekoloniziranje je uključio Guam na UN-ov popis nesamostalnih teritorija.

 

Prethodni članak
- Advertisement -

55 KOMENTARI

guest

55 Mišljenja
Najstariji
Najnovije Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Последняя новост

Guam je naš!

Ne, ne, drage moje i dragi moji, nije ovo više Bosna i Hercegovina. Danas, u ovom svetom trenutku, možemo...
- Advertisement -
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -