Subota, 11 svibnja, 2024

Igrač Ajaxa srušio se nasred terena, spašavali ga helikopterom

Tijekom pripremne utakmice Ajaxa i Werdera iz Bremena umalo je došlo do još jedne sportske tragedije.

20-godišnji veznjak nizozemskog velikana Abdelhak Nouri u 73. minuti je legao na teren i počeo otežao disati. Igrači su zaustavili igru, a liječnici utrčali na teren i pružili mu prvu pomoć.

Kako prenosi Index.hr, igrači obiju momčadi prestrašeno su gledali prema terenu na koji je stiglo još liječnika, gledatelji su zamoljeni da napuste stadion, a ubrzo je na travnjak sletio i helikopter. Nouri je prebačen u najbližu bolnicu.

Iz Ajaxa su izvijestili da se radi o srčanoj aritmiji te da je stabilno.

Mladi Nizozemac prošao je sve mlađe selekcije Ajaxa i prošlog ljeta se priključio prvoj momčadi Kopljanika. Procijenjen je na 2,5 milijuna eura. Prošle sezone upisao je više od 40 nastupa za prvu i drugu momčad Ajaxa, za drugu momčad zabio je 10 golova i skupio 14 asistencija. Prvi seniorski gol još čeka.

Utakmica je prekinuta kod rezultata 2:1 za Werder i neće se nastaviti. Ajax je poveo golom Cassierre u 21. minuti, u 46. je Eggestein izjednačio, a u 62. Kainz zabio za preokret i vodstvo njemačke momčadi