Subota, 27 travnja, 2024

Dubrovčani puni zlata! Sami će praviti most?

Posljednjeg dana natjecanja na Olimpijskim igrama Hrvatska je povećala svoju kolekciju medalja u Londonu, a ‘Barakude’ su završili svoj nastup s zlatom pobijedivši reprezentaciju Italije 8:6.

Najbolji hrvatski strijelac bio je Maro Joković (3), dva gola zabio je Miho Bošković, a Sandro Sukno, Samir Barač i Ivan Buljubašić po jedan gol. Sjajni vratar Josip Pavić skupio je ovaj put sedam obrana, ali Igre u Londonu posebno će pamtiti iskusni Igor Hinić, kojemu su ovo bile pete Igre na kojima je nastupio i jedini je član hrvatske momčadi koji ima i srebrnu medalju iz Atlante.

Ovo je najveći uspjeh hrvatskih vaterpolista koji su prije 16 godina na OI-ju u Atlanti također igrali u finalu, u kojemu su sa 5:7 poraženi od Španjolske.

U današnjem finalu odabranici Ratka Rudića , kojemu je ovo treće olimpijsko zlato, u svemu su nadmašili aktualne svjetske prvake Talijane, koji ih nisu mogli spriječiti da zabilježe i osmu uzastopnu pobjedu na olimpijskom turniru i zasluženo osvoje prvu vaterpolsku zlatnu medalju. U kolekciji imaju već naslove svjetskih i europskih prvaka.

Bila je to ujedno treća zlatna medalja, te šesta ukupno za Hrvatsku u Londonu, čime su ovo postale najuspješnije Igre u povjiesti samostalne države Republike Hrvatske.

Vaterpolisti Srbije osvojili su brončanu medalju nakon što su danas u utakmici za treće mjesto pobijedili Crnu Goru sa 12:11 (3:2, 1:3, 4:5, 4:1).