Nedjelja, 5 svibnja, 2024

Drama u Mostaru: Zrinjski preokretom do pobjede protiv Krke

Košarkaši Zrinjskog ostali su u borbi za plasman na Final Four Druge ABA lige. Mostarci su večeras u dvorani na Bijelom Brijegu pobijedili ekipu Krke s 82:78 (13:15, 21:19, 27:14, 21:20).

Domaćin je veoma slabo otvorio utakmicu i na prve poene je čekao skoro pet minuta. Krka je prvu četvrtinu riješila u svoju korist 15:13, a u drugoj dionici igre imali su gosti i 13 poena prednosti. Na odmor se odlazi kod rezultata Zrinjski – Krka 34:44.

U nastavku susreta Zrinjski je prikazao puno bolju igru. Serijom 19:2 domaćin je poveo 60:52, da bi u posljednju četvrtinu ušao s vodstvom 61:58.

Ekipe su se izmjenjivale u vodstvo u četvrtoj dionici igre, a Zrinjski minutu prije kraja ima vodstvo 78:77. Sa linije slobodnih bacanja sigurni su bili Demić i Sokolović, te je Zrinjski upisao osmu pobjedu u regionalnom natjecanju.

Marko Ljujić 15, Torrion Brummit i Aleksandar Sokolović sa po 13 poena bili su najefikasniji kod Zrinjskog, u gostujućem sastavu Žiga  Dimec je postigao 15 koševa..