Subota, 27 travnja, 2024

Bojan Bogdanović ubacio je sinoć 15 poena, a njegov Utah Jazz i dalje ne zna za poraz

Tek su tri momčadi ostale neporažene, na startu nove sezone NBA lige. To su Chicago Bulls u Istočnoj konferenciji, odnosno Golden State Warriors Utah Jazz na Zapadu. Ta dva sastava su i sinoć bile na parketu, a solidnu je večer imao Bojan Bogdanović.

On je u Jazzovoj pobjedi od 122-110 nad momčadi Denver Nuggetsa ugradio 15 svojih poena, uz još dva skoka. Opet je bio stopostotan s linije za slobodna bacanja (4/4), uz četiri pogotka za dva poena i jednu tricu. Proveo je ukupno 29 minuta na terenu, a epitet igrača utakmice otišao je u ruke jednog drugog europskog košarkaša.

Riječ je o Bogdanovićevom suigraču, Rudyju Gobertu, koji je upisao svoji novi double-double učinak, ukupno 301. u svojoj NBA karijeri. Svoj je sinoćnji nastup završio s 23 poena i 16 skokova, od čega 13 u obrani. I dok je imao polovičan uspjeh na slobodnim bacanjima, bio je gotovo nepogrešiv u pokušajima za dva poena (7/8).

No, utakmicu je obilježila ozljeda Nikole Jokića, zbog koje je prošlosezonski MVP proveo tek 15 minuta na terenu. Baš je francuski igrač bio u prodoru prema košu, kad se dogodio sudar koljenima, nakon kojeg je Jokić pao na pod. Previjao se dugo u bolovima, držeći se pritom za desno koljeno.

Prava šteta, jer samo u tih 15-ak minuta na terenu, srpski je košarkaš ubacio 24 koša i imao po šest asistencija i skokova. Bila bi to još jedna njegova fantastična večer, a do kraja utakmice nitko nije nadmašio njegov broj poena. Još se čekaju rezultati liječničkih pretraga, kao i koliko će, ako i uopće, izbivati s terena, ovaj sudar nije izgledao nimalo bezazleno.

S njim na terenu, Denver je donekle mogao parirati svojim sinoćnjim domaćinima. Nakon te ozljede, a pogotovo u posljednjoj dionici, Jazzeri su ubacili u brzinu više i na kraju ipak došli do trijumfa.