Utorak, 7 svibnja, 2024

Blaž Slišković: U Sarajevu idemo na pobjedu

“Pred nama je izuzetno teška utakmica, jer se Sarajevo pobjedom u Tuzli praktično 100 posto uključilo u borbu za naslov prvaka BiH i sigurno da će nastojati pred svojom publikom te ambicije realizirati pobjedom. Mi poslije kvalitetne igre u drugom poluvremenu protiv Željezničara vjerujemo da ćemo kvalitetno i borbeno odigrati u Sarajevu, i ako bude tako ne bojim se za rezultat. Mislim da smo u uzlaznoj liniji, da smo povratili samopouzdanje bez obzira što nismo pobijedili Željezničar. Ako uđemo u utakmicu da pobijedimo, što ću naravno zahtijevati od svojih igrača, onda možemo očekivati kvalitetnu igru i osvajanje ne samo jednog, nego i sva tri boda. Idemo u Sarajevo da pobijedimo utakmicu, tako ću pripremati ekipu, nećemo kalkulirati, jer kada kalkulirate može vam se dogoditi da primite pogodak u 90-toj minuti i onda niste ništa uradili. Od prve minute ćemo pokušati dati gol više”, kazao je trener Zrinjskog Blaž Slišković pred gostovanje njegove momčadi na Koševu i dodao:

“Sarajevo dosta oscilira. Pobijedili su u Tuzli, ali Sloboda nije odigrala ništa posebno.  Prvi pogodak su postigli nakon odbijanca, pritrčao je Hebibović i zabio gol. Drugi pogodak je bio u 95. minuti iz slobodnog udarca, a tu je krivac bio vratar. Prema onome što sam gledao na snimci nisu ostavili dojam ekipe koja gazi sve pred sobom. Naravno da su kući opasni, posebno u prvih 15-20 minuta nošeni publikom naprave pritisak, imaju 2-3 odlična individualca, posebno Duljevića kojemu nikada neznate hoće li proći 5 igrača, ili će zapeti na prvoj prepreci. Tu trebamo obratiti pozornost da nam ne unesu nemir u zadnjoj liniji, jer takvi individualci to obično mogu. Moramo držati svoj raspored, koncentrirati se maksimalno na prvih 15-20 minuta, i ako izdržimo taj pritisak, sve što utakmica bude dalje odmicala mislim da će ići u našu korist”.

Zbog ozljede na Koševu neće nastupiti Zvonimir Blaić, nema ni Ognjena Todorovića koji je protiv Željezničara zaradio treći žuti karton. Na treningu u petak na ozljedu se žalio Daniel Graovac, pa je i njegov nastup pod znakom pitanja.

Utakmica Sarajevo – Zrinjski igra se u nedjelju u 19 sati uz izravan prijenos na Arena Sport 1, prenosi pogled.ba