Subota, 20 travnja, 2024

Andrej Vištica drugi na 34. izdanju Embrunman utrke

Hrvatski triatlonac Andrej Vištica osvojio je drugo mjesto na 34. izdanju prestižne utrke Embrunman u francuskim alpama. Za plasman na drugo mjesto mu je trebalo devet sati, 47 minute i 39 sekundi. Pobjednik natjecanja Španjolac Marcel Zamora Perez koji je do cilja stigao za devet sati, 43 minute i 13 sekundi.

U posljednjih 3 godina on je skupio jednu pobjedu i 2 druga mjesta. Andrej Vištica prije dvije godine pobijedio je na 32. izdanju Embrunman koji se smatra najtežom utrkom dugog triatlona, a tada mu je za pobjedu trebalo devet sati, 44 minute i 45 sekundi. Prošle godine na 33. izdanju Embrunman utrke Vištica je u utrku ušao sa startnim brojem 1 i s ciljem da obrani titulu, ali je utrku završio na drugom mjestu.