Published On: Sri, kol 30th, 2017

ZUBAK: Referendum u RS-u o članstvu BiH u NATO-u bio bi neustavan

Hırvat Partisi (HS) Kresimir Zubak Merkez Komitesi Başkanı siyasi açıdan NATO BH katılım sürecinin uzun başladığını düşünmektedir ve prosedürün başlatılması dahil ve SNSD belirtiyor.

“NATO, uluslararası bir organizasyondur ve uluslararası kuruluşlara üyelik Bosna-Hersek, değil varlıkların tek yetkili. RS konuyla ilgili bir referandum olsaydı, Anayasa Mahkemesi kararının anayasaya aykırı ilan oldukça eminim. Gerekirse, üyelik konusunda referandum içinde NATO sadece BH tutarlı topraklarına, organize edilebilir, “Zubak ekleyerek uyarıyor RS ‘ucuz kalkulantstvo bir referandum duyuruya HDZ BiH reaksiyonundan eksikliği.

yıl sonraki seçimlerin yürütülmesi ile ilgili olarak Zubak ev her ilçeye ona Halklar o ne kalmıştır BHF evine delegelerini seçme ve sonrasında geldiğinde BHF Anayasa, her kurucu halka halinde en az bir delege seçmek söyledi İlçe meclisinde en az bir vekil bulundurun.

“BH Anayasası BH Halk Evi atıfta kısmen değişmeden kalmıştır. Seçim kanunları yürürlükte anayasal hükümlerin değerlendirilmesi halel getirmeksizin,. Anayasa Mahkemesi’nin kararının seçim yasası ile ilgili durdurmak için değiştirilemez. Anayasa Mahkemesi değil anayasal hükümlerin değerlendirilmesi meşgul olmak, ne de olabilirdi. Milletler anayasal hükümleri ve seçim yasasının temelinde kurulması gerekiyor nedenle evleri sadece seçim prosedürü kurar, “Zubak söyledi.

Ayrıca, bir bölümdeki seçim kurallarının hükümlerinin düzeltilmesi gerektiğini belirtti. sırayla kısmen Özellikle önlemek için insanların evlerinde veya TK’da ve RS ve kurucu kişiler bu göreve ait üyelerini taklit insanların seçilen diğer işlevinde.

“Bu sözde dan SDA veya diğer taraflara iyi olurdu. Böyle sızdırma net bir anayasal hükümler engel olur seçeneklerinin yanı sıra müşterilerine Banja Luka merkezli vermek seçim kurallarının Contribu bulguyu .građanske. Bu tür dıştan her iki tarafta da hükümetin her seviyesinde üzerindeki “Zubak diyor.

Ana Komite HS Başkanı diyor 1990 yılında HDZ ile işbirliği yapmaya istekli, ama bu partinin net bir tanımıyla bu partide.

“Biz önemli kararların tek başına alınmaz ama sözde. HNS içinde parademokratsku prosedürü yoluyla HDZ BiH öncülüğünde tarafından dikte edilir tarafla işbirliği olamaz. Onlar bizim için yaşamak Bosna Hırvat Hersek karşı ayrımcı olan HDZ BiH, dayattığı olduğunu BH Seçim Yasası değişiklik önerilerini hiçbir çoğunluğu Zoran örneğini. Ama aslında istenen ortaklık somutlaştırılması için sinyal olabilir Cuma günü teşvik ve kararlı olumlu adımlar duyurmak Livno düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Devedesetke oturumuna gelen bilgiler vardır ortamlarda, “Kresimir Zubak dedi , HS Genel Kurulu Başkanı.