Petak, 3 svibnja, 2024

Za Senegal debitirao dječak rođen 2008. godine

Must Read

Aktualni prvak Afrike Senegal dočekao je Ruandu u utakmici kvalifikacija za iduće izdanje Afričkog kupa nacija. Favorizirani domaćin je na kraju kiksao i podijelio bodove s gostima rezultatom 1:1. Vodeći pogodak Mamadoua Camare iz 66. minute duboko u sudačkoj nadoknadi poništio je Oliver Niyozima.

Međutim, u 71. minuti ispisana je povijest senegalskog nogometa. U igru je umjesto Cheickha Sabalyja ušao Amara Diouf, dječak koji je prije tri mjeseca navršio 15 godina. U dobi od točno 15 godina i 94 dana Diouf je postao najmlađi igrač u povijesti reprezentacije, piše Index.hr.

Umalo je i zabio gol za 2:0, ali njegov pokušaj zaustavio je golman Ruande. Izbornik Senegala Aliou Cisse uručio je poziv mladom igraču nakon što je kao vodeći strijelac turnira na U-17 Afričkom kupu nacija vodio Senegal do zlata. Inače je član senegalskog Generation Foota i u klubu je također već zaigrao među seniorima./HMS/