Srijeda, 23 listopada, 2024

SAD ludim preokretom izbacio Srbiju u polufinalu Olimpijskih igara

Vrlo

Košarkaši Sjedinjenih Američkih Država uspjeli su ostvariti nevjerojatan preokret i pobijediti Srbiju rezultatom 95:91, čime su se plasirali u finale Olimpijskih igara.

Srbi su vodili gotovo cijelu utakmicu i iz četvrtine u četvrtinu povećavali svoju prednost.

No, na kraju su Amerikanci izvanredno odigrali posljednjih 10 minuta i osigurali pobjedu koja ih vodi u finale, gdje će se suočiti s Francuskom. Srbija će se pak boriti za brončanu medalju protiv Njemačke.

Tim pod vodstvom Svetislava Pešića bio je na korak do senzacionalnog trijumfa nad jednom od najjačih američkih reprezentacija ikada. S odličnim postotkom šuta i čvrstom obranom, Srbija je održavala prednost, no Amerikanac su u posljednjoj četvrtini bili koncentriraniji i fizički spremniji, što im je omogućilo da izbjegnu poraz, piše Index.

Srbija vodila gotovo cijelu utakmicu

Srbija je počela dominirati sredinom prve četvrtine, koju je završila rezultatom 31:23, a sjajno su nastavili i u drugoj dionici, gdje su imali i rekordnih +17 (42:25). Amerikanci su u trećoj četvrtini počeli smanjivati zaostatak, dolazili su i na -6, no Srbi su zatim napravili seriju 9:2 i ušli u zadnju četvrtinu s +13.

Međutim, Srbija nije uspjela održati nivo igre iz prve tri četvrtine, a SAD je u posljednjih 10 minuta zaigrao fenomenalno, s velikih 32:15, i nadoknadio zaostatak.

Čudesni Curry i LeBron

Stephen Curry je briljirao za SAD, postigavši 36 zgoditaka uz sjajan šut za tri poena 9/14. Curry je bio ključan u tome da Srbija ne poveća prednost u prvom poluvremenu. Joel Embiid dodao je 19 koševa, dok je LeBron James upisao triple-double sa 16 poena, 12 skokova i 10 asistencija.

S druge strane, Bogdan Bogdanović predvodio je Srbe s 20 poena, Nikola Jokić je ostvario 17 poena, 11 asistencija i pet skokova, dok je Aleksa Avramović pridodao 15 poena.