Petak, 26 travnja, 2024

Peruanci doslovno izazvali potres slaveći plasman na Svjetsko prvenstvo

Nogometna reprezentacija Perua sinoć je slavila protiv Novog Zelanda (2:0) u posljednjoj utakmici baraža za plasman na Svjetsko prvenstvo.

Peruanci su tako izborili svoj prvi plasman na Mundijal nakon 1982. godine i Mundijala u Španiji.

Peru je poveo golom Farfana u 27. minuti, a upravo u tom trenutku detektiran je manji potres u Limi nakon kojeg je izdato upozorenje.

Nekoliko minuta nakon što je upozorenje izdato, seizmolozi iz Perua objavili su post na Twitteru u kojem su istakli da je proslava gola aktivirala senzore.

“Nevjerojatno. Senzore je aktivirala proslava gola Perua na utakmici protiv Novog Zelanda. Potres je detektiran u istom trenutku kada je Farfan postigao pogodak. Nikakvih pomjeranja tla u Limi nije bilo, čini se da su emocije Peruanaca aktivirale senzore”, napisano je na Twitter profilu seizmološkog centra u Limi.