Utorak, 19 studenoga, 2024

Nemojte govoriti da Bog šuti dok vam je Biblija zatvorena

Vrlo
- Advertisement -


Ne znam tko je ovo prvi rekao ili podijelio, ali je jasno da ova jednostavna izjava odjekuje mnogima, barem meni. Ovih deset riječi ukorjenjuju naš strah da bi Bog mogao biti neaktivan ili nebrižan u slomljenosti i neurednosti naših života, a podsjećaju nas da se Bog brine, vidi i govori. Ali prečesto, jednostavno ne slušamo.

Bog je uvijek spreman govoriti u naše živote. Jednostavno trebamo slušati, otvoriti uši i srce onome što nam govori u knjizi koju je inspirirao. Kada otvorimo Bibliju, pronalazimo više od 750,000 riječi nadahnutih od Boga za nas.

Bog uvijek govori

Charles Spurgeon je rekao: “Nitko nikada ne prerasta Sveto pismo. Knjiga se širi i produbljuje s našim godinama.” U mojih 33 godine do sada na ovoj zemlji, dosljedno sam iskusio sposobnost Biblije da govori prave riječi, u pravo vrijeme. Moj punac, koji je proveo svoj život kao svećenik, svjedočio je na isti način: Božja riječ i dalje nastavlja biti svježa, i nastavlja govoriti na nove načine, iako je čitao isti odlomak bezbroj puta tijekom desetljeća.

A.W. Tozer je rekao: “Biblija nije samo knjiga koja je jednom govorila, nego knjiga koja sada govori.” Bog želi nama govoriti danas, i svaki dan, kroz njegovu riječ. Božja riječ nije jednostavno “jednom govorila.” Božja riječ uvijek “sada govori.”

Mi ugasimo zvuk Božjeg glasa u našim životima kada ostavimo Bibliju na polici. Mnogi dijele još jednu popularnu izjavu: “Žaliti se da Bog šuti dok ti je Biblija zatvorena je kao da se žališ što ne dobivaš poruke dok ti je mobitel ugašen.”

Predivna cijena vaše Biblije

Biblija je najčudesnija knjiga u cijeloj povijesti. Tko god to ne shvaća je neinformiran. Povijest, o tome kako je Pismo došlo do nas danas, je zapanjujuća priča:

Sveto pismo je dokazalo više od povijesne točnosti i ostaje u skladu sa svakim novim arheološkim otkrićem. Mnogo razumnih dokaza je dostupno kako bi se povjerovalo u točnost Svetog pisma.

Mnogi koji su radili da Sveto pismo donesu novim ljudima i na novim jezicima su to činili s velikim osobnim troškovima. Njihova žrtva govori o jačini pouzdanosti.

Sveto pismo je oblikovalo i utjecalo na ljude u svim dijelovima povijesti. Biblija je spasila, rekonstruirala i mobilizirala milijarde nas na bezbroj načina.

John Piper piše u svojoj knjizi A Peculiar Glory o putovanju Pisma kroz povijest. Ponovno obnavlja ljepotu i dokazanu Božju slavu koju nalazimo na ovim stranicama, Duh zasvijetli u srcima našim da nam obasja spoznavanje svoje slave koja blista na licu Isusovom (2 Korinćanima 4,6). Bog nam donosi svoju ljepotu, moć i slavu u knjizi.

Njegovo zadovoljstvo je u Božjem zakonu

D.L. Moody je jednom rekao:

Potaknuće koje će trajati mora doći kroz Božju riječ. Čovjek je ustao na jednom od naših sastanaka i rekao da se nadao da je dovoljno dolaziti na serije sastanaka za cijeli život. Rekao sam mu da bi mogao isto tako pokušati jesti dovoljno doručka u jednom trenutku da mu traje cijeli život. To je greška koju ljudi čine; trče na religiozne sastanke, misle da će sastanci donijeti promjenu. Ali ako vas to ne dovede u bliži kontakt s riječju Božjom, cijeli dojam će nestati u tri mjeseca.

Postoji bezbroj blagoslova i mudrosti koje nam Bog želi dati, koje samo dolaze kroz Njegovu Riječ.

Neka nam Psalam 1 bude dnevni podsjetnik u našim životima.

Blagoslovljen je čovjek, koji ne stoji u vijeću bezbožnika i ne ide putem grešnika i ne sjedi u društvu opakih; nego ima radost svoju u Zakonu Gospodnjem i o Zakonu njegovu razmišlja dan i noć! On je kao drvo zasađeno pokraj voda tekućica, koje rod svoj donosi u pravo vrijeme, i kojemu lišće ne vene, što on radi, sve uspijeva. (Psalam 1, 1-3)

Postoje dvije stvari na koje nas ovaj odlomak poziva da radimo: ne idi putem grešnika i grešnih savjeta i hodi prema Božjoj riječi. Pozvani smo da Pismo bude naša radost i da o njemu razmišljamo kontinuirano dan i noć.

Bog ne šuti

Bog nam uvijek govori kroz njegovu riječ. Ali Biblija je jasna da nam trebaju posebne, Bogom dane uši da ga čujemo. Pismo nas zove da imamo “uši da čujemo” sedam puta u Evanđeljima, i još sedam puta u početku Otkrivenja.

Dva takva primjera su kada Matej i Luka govore o Isusovoj priči o sijaču i sjemenu. Luka 8,15 objašnjava “Ono koje je u dobroj zemlji, to su oni koji riječ slušaju, u odanom i dobrom srcu je čuvaju, i donose plod s mnogo ustrajnosti.”

Jon Bloom je rekao, osvrćući se na Poslanicu Kološanima 3:16, “Ono što očajnički trebamo, više nego išta drugo na svijetu, je da riječ Kristova bogato prebiva u nama.” Mi očajnički trebamo čuti kako nam Bog govori kroz njegovu riječ, i istovremeno da čvrsto držimo što govori sa iskrenim i dobrim srcem. Dok slušamo pažljivo i nastojimo prakticirati što čujemo i vidimo, Bog će nam dati dovoljno milosti i nade da mu vjerujemo u našim okolnostima, koliko god je teško i nejasno.

Koliko god daleko i udaljeno nam se Bog čini trenutno, on ne šuti, i “Bog nije daleko ni od jednog od nas” (Djela apostolska 17,27). Bog je uvijek tu i govori u našem nemirnom svijetu, i u neredu naših individualnih života.

Ali jesmo li mi spremni da strpljivo otvorimo našu Bibliju i slušamo Ga?

Autor: Matt Brown; Izvor: Desiringgod.org

- Advertisement -
guest

0 Mišljenja
Najstariji
Najnovije Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Последняя новост

EVO ZAŠTO RADMAN NIKADA NIJE SPOMENUO UBIJENU ČASNU SESTRU DANKU ANU JURČEVIĆ: On , bolan, u Kaknju gradi. Ziđe čovik!

U Kaknju je 30. rujna 1996., mučki  ubijena časna sestra Danka Ana Jurčević, brutalno izbodena nožem u dvorištu župnog...
- Advertisement -
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -