Vozača su izveli iz automobila i ostavili ga na cesti, sjeli u automobil i hrvatskog državljanina odvezli u nepoznatom smjeru. Egipatski vozač je na ispitivanju u egipatskoj policiji, a što im je rekao, zasad se ne zna. Odmah u srijedu prijepodne francuska kompanija obavijestila je hrvatsko veleposlanstvo u Kairu što se dogodilo, odnosno da je otet njihov zaposlenik hrvatskog državljanstva. Tu informaciju naše veleposlanstvo u Kairu odmah je proslijedilo Ministarstvu vanjskih poslova u Zagreb. Istog dana, u srijedu 22. srpnja, oko podne Ministarstvo vanjskih poslova obavijestilo je obitelj otetog hrvatskog državljanina o svemu što se dogodilo i otad su stalno u kontaktu s obitelji. Zasad je informacija relativno malo jer se dosad nitko nije javio sa zahtjevom za otkupninu, ne zna se tko ga je oteo, a nema ni indicija tko su otmičari. Naše veleposlanstvo u Kairu i Ministarstvo vanjskih poslova stupili su u kontakt s ministarstvom vanjskih poslova Egipta i francuskim veleposlanstvom u Kairu te delegacijom Europske unije u Kairu. Neslužbeno doznajemo kako hrvatske obavještajne službe surađuju s nadležnim službama u Egiptu i u Francuskoj. Istraga koju u Egiptu vode policija, vojska i služba nacionalne sigurnosti u tijeku je, a u istrazi sudjeluje i tvrtka koja radi poslove osiguranja za spomenutu francusku kompaniju. Neslužbeno doznajemo da je naš oteti državljanin bio na menadžerskoj poziciji u toj francuskoj kompaniji.
T. S. mještanin je jednoga slavonskog sela. Članovi njegove obitelji vrlo su zabrinuti, strah ih je kako će završiti ta jeziva priča i ne žele razgovarati s novinarima. Ipak, doznali smo da je T. S. već dulje vrijeme zaposlen u CGG-u i radi kao geodet na naftnim bušotinama. Prije je za njih radio u Poljskoj, a sada u Egiptu. Oženjen je i otac dvoje malodobne djece, sina i kćeri. Supruga mu je nezaposlena, a svi troje žive u zajedničkom kućanstvu s njegovim roditeljima. Susjedi otetog Slavonca kažu kako se radi o vrijednom, poštenom i pristojnom mladiću, piše Večernji list.
– On već niz godina radi u inozemstvu. Otišao je trbuhom za kruhom i promijenio više tvrtki, kao i svi mladi, ide tamo gdje je bolja zarada. Drugi mladići iz sela često mu se javljaju i mole ga da im pronađe posao vani, a mnogima je i pomogao. Vrlo je ljubazan i susretljiv – kaže susjed otetog T. S.-a. U selu govore i kako T.S., unatoč velikim obvezama na poslu, relativno često dolazi kući i nastoji svaki slobodan trenutak provesti s obitelji i prijateljima. Roditelji su mu, kažu, također dobri ljudi, susjedi kakve se samo može poželjeti. Otac mu je sada u mirovini, a nekada je organizirao nadaleko poznate gitarijade. – Sve nas je iznenadila vijest o otmici, prava jeza – kažu mještani.
Egipatski portal Sedmi dan, pozivajući se na egipatske sigurnosne službe piše da se incident dogodio 22.srpnja na području Al-Wahat u pokrajini Gizi za vrijeme vožnje naftnim poljem. Iz suprotnog smjera naišao je džip Toyota koji im je zapriječio put. Izašla su četvorica naoružanih ljudi i izvukla vozača, a jedan od njih sjeo je u automobil s hrvatskim državljaninom i udaljio se s mjesta događaja. Vozač Mahmud Metwally je odmah o svemu izvijestio policiju. Odmah nakon dojave, egipatska policija i snage sigurnosti blokirale su područje i počele potragu za hrvatskim državljaninom. 70 kilometara od mjesta događaja nađen je automobil u kojem su ostali osobni dokumenti otetoga i njegov mobilni telefon. Policija i dalje traga za počiniteljima. O incidentu je odmah obaviješteno i egipatsko državno odvjetništvo. Egipatske obavještajne službe uvjerene su da su otmičari kriminalci, a ne teroristi.