Utorak, 16 travnja, 2024

NAVODNO TRAŽI POMILOVANJE: Jurišićevo pismo HNS-u nema tko da prevede

Must Read

Najavu ulaska u Hrvatski narodni sabor (HNS) u BiH najavila je HSP , halal sarajstanska partija koja se posljednje 4 godine istakla kao izuzetno  žilav i zanimljiv bošnjački politički projekt za Hercegovinu. Ova stranka je uputila otvoreno pismo koje je predsjednik HSP BiH dr. Zvonko Jurišić lično predao članovima Predsjedništva HNS BiH, odnosno predsjednicima stranaka koje tvore HNS BiH oko stava HSP-a BiH glede mogućnosti sudjelovanja stranke u djelovanju HNS BiH. U HNS-u su začuđeni budući da HNS u pravilu okuplja stranke hrvatske provinijencije pa im pismo predsjednika jedne bošnjačke stranke koja sudjeluju u otvorenom bošnjačkom projektu Platforme – oduzimanju prava hrvatskom narodu u BIH da sam bira svoju vlast i predstavnike,  zvuči poprilično šizofreno. Jurišić inače od ulaska u Platformu nije dobar, ima tikove, i često ga znaju vidjeti kako tumara sam u mraku. Pričinjavaju mu se džinovi i šeitani i često spominje Budimira u snu kazuju nam na KBC Mostar gdje je često hospitolizovan. Pismo će se nakon prijevoda s turskog prvo dati na medicinsko vještačenje , original ide na deritizaciju a tek nakon mišljenja psihijatara sa KBC Mostar HNS će zauzeti stav o ovoj namjeri mladog bošnjaškog pravaša. Za sada donosimo samo cjelovit izvorni tekst…

 

” Hırvatistan , BH en eski siyasi partisi olan Hırvat Haklar Partisi başkanı olarak size bu açık mektubu yazma . BenHırvat siyasi bh içindemevcut sosyo – politik durum karışıklığa işaret etmekihtiyacı hissediyorum çünkü ben bunu . Kolordu .

Ben böyle kafa karıştırıcı bir durumhalkgenel çıkarları için elverişli değil, bireyler ve bireysel siyasi gruplarınçıkarına olduğunu düşünüyorum .

Özellikle, olur , sen ,Başkanlıküyeleri , Bosna- HersekHırvat Ulusal Meclisi ile ilgilikarışıklık ve oryantasyon bozukluğu , ya da daha doğrusu senHNS BH için seyyar satıcılık ne ilişkin dedi .

Ben size hatırlatmak istiyorum ki 28 kurulmuşözgün HNS BH , veHSP BH kurucu Listopada 2000 . Novi Travnik . HSP BH ve Hırvat ayrılmaz bir parçası şimdi deorijinal HNS BHkurulması ve işletilmesi için büyük bir katkı yapmış Demokratlar vardır .

Bu iki partinin ilk ilişkili tutarsızlıkları sonra tek HDZ ve tecelli gibi HNS BHkavramının terk konusunda ve böylece bir temel belge olarak Novi Travnik o gün kabul edilmiştir BHHırvat halkının , hak ve pozisyonDeklarasyonu’nunuygulanmasını vazgeçerek HNS BH ve Seçim Günü 11 tarihlerindeHırvat halkının bir referandumla tarafından teyit edildi Kasım 2000 yıl .

Ben dikkat o proje başarısız oldu veHırvat hükümeti ve Dragan Çoviç ve Bozo Ljubiç onun milletvekili biçimi olarak Martin Raguz , Cumhurbaşkanı Međužupanijskoga -inter – belediye meclisleri iddia ederek ,kuruluşundan sonra HNS BH birkaç aykavramını terk Ante Jelavic ek olarakönde gelen adamlar . Buiddianame böyle Petar Miliç , geç Zdravko Batinic , Ivo Andric Lužanski ve diğerleri gibi diğer alt düzey kişiler aleyhine açılmıştı rağmen , HNS BH BHSavcılığı tarafından suçlanan değildi bu önde gelen erkeklere karşı tam olduğuna dikkat çekicidir .

Semptomatik bu aynı Dragan Çoviç ve Bozo Ljubiç on yıl sonra , tam da 22 olduğugerçektir ožujka 2011 . HNS BH yenilenmesi gerekir başarısız bir proje olarak hatırlanacak . Kesinlikle onların aydınlanma o otorite , iktidar ve menfaat gelince onlar değil mi ki Bosna HersekFederasyonu , oluşumundan sonragün beyinleri ve zihniyet sadece tepki çünkü bana oluştu değildir .

Bağlamda bakıldığındasözde reaktivasyon BH 19 HNS sonucuna varılabilir travnja 2011 . sadeceiki HDZihtiyaçları tarafından gerçekleştirilen veHırvat ulus çapında ilgi ile veyaorijinal HNS BH ile temas hiçbir nokta vardır edildi .

Bu yüzden bizim lehimize hassassözde yayılma döneminde Novi Travnik merkezliözgün HNS BH , gelen gayri meşru olduğunu HNS BH yeniden ki ,gerçektir olduğunu , belediye seçimlerinde 2012th HNS BHüyeleri, çok etnili belediyelerde farklı adayları vardı ve Vitez’de buna paralel olarak , baca , Novi Travnik , Jajce ve Busovaca belediye başkanları Boşnak seçildi .

Bengerçek HNS BHtemel işlevi bir seçim sorunu olması gerektiğini sanmıyorum , amaHırvatların numarası veHırvat halkının pozisyonukapı bezgraničnome çoğulculuğu açamıyor bu seçim için seçimlere geldiğinde mutlaka o olmalıdır .

Bu durumda beş belediye başkanlarının belediye HDZ1990 kaybı bu HNS Bosna kapsamında ekim ortaya çıkarmak için başarısız olmuştu amaHDZ BH Başbakanı Herceg -Bosnailçe görevden ve bakanlar böyle bir HNS BH üyesi olmayanpartilerinbakanları ile değiştirilir HDZ1990 zaman düşünmemişti ilginçtir . Sadece o HDZ1990 sadece HNS BH ileHDZ BH ve dikim manipüle etmekle suçlanan iktidarın kendini faiz kaybı , dan .

HNS BH Tanrı ljubica tarafından desteklenenson çabalar Dragan Çoviç şiddetle kınamaktadırHırvat korpus içinde çoğulculuk ve demokrasi daralması için bir çerçeve olarak kullandı. Bu on yıl önceaynı insanlar HNS BH hala kişisel amaçlar için manipüle vazgeçtiğini bir başka göstergesidir .

Şahsen ve HSP BH adınayeniden sözdeBaşkanlığı tüm üyeleri davet Novi Travnik gelen HNS orijinal ilkelere dönmek ve önceliklehaklarının bir parçası ve BHHırvat halkınındurumu için BH HNS , yeterliliklerine ait bu konular etrafında toplamak istiyorum HNS’d bu HNS BHBildirgesi’nde belirtilmiştir .

Diğer tüm sorular, her bir özerk siyasi bir varlık için ayrı olmalı ve iktidarda budünyada her zamanki gibi kendi faaliyetleri Hırvat muhalefetin pakette altında olmalıdır .

Ben hissediyorum ve benim samimi ve iyi niyetli tanımak umuyoruz , ve ne olursa , tanımı gereği ,yasama ve yürütme organları , hareket tüm Hırvatlar için oda olmalıdır hangiorijinal birine uzak gibi HNS BH taşımak içingüç bulacaksınız KuruluşKararda tanımlanan ve HNS BH anayasası 2000 olarak kabul edilen bu politika seçenekleri , her düzeyde gelir Novi Travnik .

HSP BHbelgelerde tanımlananşekildeorijinal HNS BH katılmaya hazır olduğunu 28 kabul Listopada 2000 . Novi Travnik vekonumunu geliştirmeye katkıda bulunmak veHırvat halkının ” haklarını egzersiz ,ofisbaşkanı HSP BH Zvonko Jurišić tarafından imzalanan açık mektupta dedi .

- Advertisement -

14656 COMMENTS

Subscribe
Notify of
guest

Ova web-stranica koristi Akismet za zaštitu protiv spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.

14.7K Komentari
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Последний

Procurila neugodna priča o Butkoviću: Iza uspona HDZ-ovca stoji poznati komunistički čelnik?

Olja, ima li člana tvoje obitelji koji se nije okoristio državnim novcem otkad si ministar – priupitao je predsjednik Zoran Milanović ministra...
- Advertisement -

Ex eodem spatio

- Advertisement -