Subota, 14 rujna, 2024

Kraj za Đokovića na US Openu: U nekim trenucima osjećao sam se poput amatera

Pretraživano

Ovo je stvarno nevjerojatno, bio sam u trećem kolu 15-ak puta i nikad nisam uspio proći dalje. A sada sam uspio, i to protiv jednog od najvećeg svih vremena, rekao je Popyrin nakon pobjede protiv Đokovića.

Đoković je imao pet break lopti u otvaranju, ali nije uspio iskoristiti nijednu od njih, dok je Popyrin oduzeo servis u svojoj prvoj prilici za vodstvo od 5-4 na putu do osvajanja prvog seta.

Australac je ponovno napravio break u drugom za prednost od 3-2 i preuzeo kontrolu, a onda i osvojio drugi set. Đoković je uspio osvojiti treći set i činilo se da se vraća u meč, no već je četvrti pokazao da ipak neće biti ništa od toga.

Popyrin je uzeo servis za vodstvo 3-2 u četvrtom setu i nije ispustio prednost do kraja.

Đoković je u meču napravio čak 14 dvostrukih pogrešaka, što je njegov rekord u Grand Slam mečevima. S druge strane Popyrin je imao 50 “winnera”.

Ovaj poraz znači da će Đoković ovu sezonu završiti bez Grand Slam naslova prvi put od 2017. godine.

Drugi nositelj Novak Đoković tako se pridružio trećem nositelju Španjolcu Carlosu Alcarazu kojega je u tri seta iznenadio Nizozemac Botic van de Zandschulp.