Petak, 26 travnja, 2024

Hrvatski rukometaši pregazili Makedonce i pokazali da mogu jako daleko

Hrvatski rukometaši u 3. kolu skupine B pobijedili su Makedoniju 31:22 i po svemu sudeći, protiv Španjolske će u zadnjem kolu odlučivati o mjestu br 1. u ovoj skupini

Hrvatski rukometaši lakše od očekivanog pobijedili su reprezentaciju Makedonije sa 31:22 (16:11) u utakmici 3. kola skupine B Svjetskog prvenstva, odigranoj u ponedjeljak u Olimpijskoj dvorani u Muenchenu, izborili su drugi krug natjecanja u koji će ući s najmanje dva boda.

Najbolji strijelac i igrač naše reprezentacije bio je kapetan Domagoj Duvnjak koji je postigao šest pogodaka i imao osam asistencija. Po četiri pogotka postigli su Igor Karačić, David Mandić i debitant Marin Šipić. Odlični Marin Šego imao je 13 obrana, a upisao se i među strijelce. Najefikasniji igrač Makedonije bio je Dejan Manaskov sa šest pogodaka, a četiri gola postigao je Kiril Lazarov.

Hrvatska je na ljestvici izbila na prvo mjesto s maksimalnih šest bodova. Drugoplasirana Španjolska i Makedonija imaju po četiri boda, ali Španjolci imaju utakmicu manje koju će odigrati večeras protiv Bahreina. Island je četvrti s dva boda osvojena u današnjoj pobjedi nad Japanom 36-18. Japan i Bahrein su bez bodova.

Sjajni Marin Šego na vratima i spremnost našeg stručnog stožera da se na riskantnu igru Makedonaca sa sedam igrača u polju odgovori na isti način, donijeli su hrvatskim rukometašima uvjerljivu prednost već u prvom poluvremenu dvoboja s Makedonijom. Nakon prvih 30 minuta bilo je 16:11 za našu reprezentaciju koja je tri navrata imala i šest golova prednosti (13:7, 14:8, 15:9).

Do polovice prvog poluvremena Makedonci su igrom sa sedmoricom igrača u polju držali korak s našom reprezentacijom, bez obzira što su primili dva pogotka na nebranjena vrata. Lino Červar je odlučio suparničkom izborniku Raulu Gonzalezu odgovoriti na isti način pa je i Hrvatska zaigrala u napadu sa sedmoricom.

Strpljivo su naši rukometaši gradili napade i čekali da se otvore kružni napadači za asistencije Duvnjaka i Karačića, ili su naši glavni razigravači u ovoj utakmici sami išli na realizaciju.

Makedonci ni u nastavku dvoboja nisu odustali od rizika. Donekle im se taktika isplatila, jer su još u 47. minuti bili na tri gola zaostatka. No, u završnih deset minuta utakmice makedonska obrana je popustila pred naletom hrvatskih rukometaša pa je naša reprezentacija stigla do neočekivano uvjerljive pobjede 31:22.

U utorka je dan odmora, a u srijedu će našu reprezentaciju čekati lakši ispit protiv Bahreina te priprema za dvoboj sa Španjolskom u kojem će ulog biti prvo mjesto i bodovi koje će se prenositi u sljedeći krug natjecanja.

HRVATSKA – MAKEDONIJA 31:22 (16:11)

HRVATSKA: Šego 1, Stevanović; Duvnjak 6, Stepančić 3, Vida 1, Horvat 2, Karačić 4 (1), Blažević, Štrlek, Musa 3, Cindrić, Mandić 4, Kozina 1, Vranković 2, Šipić 4, Bičanić

MAKEDONIJA: Mitrevski, Ristovski; Manaskov 6, Stoilov 2, K. Lazarov 4, Čurlevski, Taleski 3, Markoski, Kuzmanovski 3, Tankoski, Georgievski 1, F. Lazarov, Krstevski, Popovski, Peševski 3, Serafimov

Sedmerci: Hrvatska 1 (1), Makedonija –

Isključenja: Hrvatska – 6 minuta, Makedonija – 6 minuta