Utorak, 30 travnja, 2024

Dva gola u tri minute

Liverpool je u prvoj utakmici polufinala Lige prvaka pobijedio Villarreal na svom Anfieldu 2:0. Prvi pogodak bio je autogol Estupinana u 53. minuti, a Sadio Mane zabio je drugi pogodak u 56. minuti na asistenciju Moa Salaha. Uzvratna utakmica igra se sljedeći utorak, 3. svibnja, u Španjolskoj.

Liverpool je u utakmicu krenuo s najjačom postavom koju je Klopp imao na raspolaganju. Od prve su se minute na terenu domaćini nametnuli kao dominantna momčad. Na prste jedne ruke moglo bi se prebrojati koliko je puta Villarreal prešao centar u prvih 45 minuta, dok je Liverpool nizao šanse.

Domaćini su prvo poluvrijeme završili s 12 udaraca na gol, dok je Villarreal imao tek jedan. U 12. je minuti Salah priredio odličnu šansu Maneu. Egipćanin je ubacio s desne strane, Mane se našao sam pred golmanom Villarreala, no loše je pucao glavom. Najbliže je Liverpool pogotku bio u 42. minuti, kad je Thiago Alcantara pogodio gredu s 20 metara, piše Index.hr.

Početkom drugog poluvremena Liverpool je konačno zabio. Jordan Henderson ubacio je s desne strane, a branič Villarreala Estupinan je zakačio loptu i od njegove se noge odbila preko Rullija u mrežu. Samo dvije minute kasnije Liverpool je opet zabio. Salah je primio loptu na rubu kaznenog prostora. Podvalio ju je za Manea, koji je precizan iz blizine za povećanje vodstva Liverpoola na 2:0.

Do kraja utakmice trener Villarreala Unai Emery napravio je brojne zamjene kako bi osvježio napad, pokušali su gosti pritisnuti Liverpoolovu zadnju liniju, no nisu uspjeli stvoriti nikakvu šansu ni ozbiljnije zaprijetiti Alissonovom golu./HMS/