Petak, 26 travnja, 2024

Častan poraz Dinama u Manchesteru, Guardioli tek izmjene donijele pobjedu!

Manchester City ipak je bio prejak za Dinamo te je na kraju slavio s 2:0 na svom Etihadu. Dinamo se dobro branio sve do 66. minute kada je gol za Man City postigao Raheem Sterling nakon dodavanja Ryada Mahreza, a na 2-0 je povećao 19-godišnji Phil Foden u petoj minuti sudačke nadoknade. Dinamo nije imao izrazitu šansu na utakmici, a engleski prvak se jako ispromašivao, pogotovu u prvom dijelu.

Ranije su u ovoj skupini nogometaši Šahtara osvojili sva tri boda kao gosti pobijedivši sa 2-1 Atalantu.

Hrvatski prvak je pružio dobar otpor moćnome Cityu, čija momčad vrijedi 12 puta više od Dinamove, a taj otpor obećava pred sljedeće susrete u skupini.

Nenad Bjelica je ponovno utakmicu počeo s tri stopera, kao i protiv Atalante, a Pep Guardiola je u posljednji trenutak ostao bez ozlijeđenoga Kevina de Bruynea, dok je drugog najboljeg igrača Sterlinga ostavio na klupi.

Sreća pomogla Dinamu u prvom dijelu

Dinamo je uspio u naumu da izdrži bez rano primljenoga gola na Etihadu, a kombinacija sreće, dobrih obrana Livakovića i neučinkovitosti napadača Citya, hrvatski prvak je na odmor otišao s 0-0. U 13. minuti Aguero izlazi sam ispred Livakovića, a Dinamov vratar brani njegov pokušaj, a u 18. minuti Zagrepčani upućuju prvi udarac u okvir gola Citya – Dilaverov udarac glavom lako brani Ederson. City je u 22. minuti propustio veliku priliku – udarac Gundogana zaustavila je greda, a dvije minute kasnije David Silva promašuje sa svega četiri-pet metara udaljenosti od gola. Unatoč velikoj nadmoći u prilikama i posjedu, City nije uspio zabiti u prvom poluvremenu i na odmor se otišlo bez golova.