Utorak, 19 ožujka, 2024

Čapljinac i Mostarac odveli BiH po prvi put u povijesti na Europsko prvenstvo

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je u gostima u okviru 6. kola kvalifikacija za Europsko prvenstvo reprezentaciju  Češke rezultatom 24:23 i tako se prvi put u povijesti plasirala na smotru najboljih europskih ekipa naredne godine.

Odlučujući pogodak kod rezultata 23.23 za pobjedu u Češkoj postigao je Mostarac Ivan Karačić.

Cijelo prvo poluvrijeme su se ekipe smjenjivale u vodstvo, a podatak da ni u jednom trenutku ni Češka ni BiH nisu imali dva gola prednosti najbolje oslikava stanje na terenu, prenosi Klix.ba.

Ponovo je dominirao Čapljinac Nikola Prce koji je postigao četiri pogotka u prvom poluvremenu, a na odmor su otišli s golom prednosti nakon što je Josip Perić zatresao mrežu domaćih u posljednjim sekundama prvog poluvremena.

I u nastavku je slijedio  identičan rukomet. Ekipe su smjenjivale u vodstvo, a Prce je apsolutno dominirao u napadima reprezentacije BiH.

U posljednjoj četvrtini utakmice igra bh. reprezentacije se prvi put malo raspala pa su Česi u 53. minuti došli do dva gola prednosti. Međutim, bh tim se ponovo vraća, preokreće rezultat i veliko slavlje je moglo početi.

BiH je kvalifikacije okončala s četiri pobjede i dva poraza, baš koliko su imali i Bjelorusija i Češka pa su se sve tri reprezentacije plasirale na završnicu prvenstva.

Podsjetimo, rukometno Europsko prvenstvo 2020. godine bit će 14. izdanje smotre najboljih europskih ekipa. Prvi put bit će organizirano u tri države – Austriji, Norveškoj i Švedskoj.

Također, to će biti prvo prvenstvo s 24 reprezentacije sudionika, a počinje 10. te završava 26. siječnja naredne godine. Izvlačenje grupa bit će održano u Erste Bank Campusu u Beču 28. lipnja.