Petak, 26 travnja, 2024

Borna Ćorić pomeo Chardyja za vodstvo Hrvatske

Metla Ćorića od 3:0 za savršen start Hrvatske u finalu Davis Cupa u Lilleu

Veliko finale Davis Cupa između Francuske i Hrvatske donijelo je prvo veliko slavlje hrvatskih tenisača. Borna Ćorić je doslovno s terena pomeo Jeremyja Chardyja pobijedivši ga s 0:3 u setovima (2:6, 5:7, 4:6)

Nismo mogli ni poželjeti bolji početak jer je Ćorić već na startu uzeo dva breaka Chardyju te obranio svoje servise i Francuzi na tribinama se nisu ni razbudili, a njegov tenisač je već gubio 0:4. Na kraju je hrvatski tenisač mirno priveo set kraju i osvojio ga s 2:6.

drugom setu viđen je znatno veći otpor Francuza. Tvrd set u kojem su oba tenisača držala svoj servis mada je bilo dosta prilika za break. Pri rezultatu 1:1 Ćorić je propustio tri break lopte, a u narednom gemu Chardy dvije. No u 11. gemu Ćorić radi inicijativu na servis Francuza. Poveo je 0:40 i imao tri break lopte, a iskoristio je drugu te poveo s 5:6 u gemovima. Sigurno je odservirao svoj gem bez izgubljenog poena i osvojio set s 5:7.

trećem setu Hrvat nastavlja s dominacijom. Osvaja break za 1:2 i u nastavku zadržava svoj servis ne dopustivši Chardyju niti najmanju priliku za break. Sve je izgledalo savršeno, mada smo malo strepili nakon sedmog gema (3:4) kada je Ćorić zatražio medicinsku pauzu zbog ozljede prepone. No, brzo se vratio i nastavio tamo gdje je stao. Suvereno je osvojio dva gema na svoj servis i priveo set kraju za 4:6.

Tako je Hrvatska sigurno povela s 1:0 i na najbolji način započela Davis Cup finale. Da dan bude savršen mora se pobrinuti prvi hrvatski reket Marin Čilić čiji meč s Jo-Wilfriedom Tsongom slijedi nakon ovoga.