Ponedjeljak, 17 lipnja, 2024

Bayern je šesti put prvak Europe

Must Read

Bayern je po šesti put postao prvak Europe u nogometu. U finalu su pobijedili francuski PSG s 1:0, golom Kingsleyja Comana.

Bilo je ovo 11. pojavljivanje Bayerna u finalu Lige prvaka/Kupa prvaka, a iz deset dosadašnjih imali su polovičan učinak osvojivši pet trofeja.

Utakmica u Lisabonu između Bayerna i PSG-a imala je veliki sportski, ali i financijski značaj. Ulog je za oba kluba bio ogorman.

Nakon početnog ispitivanja snaga, obilježenog nervozom većine igrača, u 13. minuti naizglednija prilika, i to za momčad PSG-a.

Juan Bernat je pokušao dati povratnu loptu, ali pomogao mu je Boatengov blok, lopta ja pala pred Mbappea, no njegov udarac završio je ponovo u bloku.

Dvije minute kasnije ponovno jeMbappe u sjajnoj prilici, pokušao je pucati s lijeve strane iskosa, ali Kimmich je bio na mjestu.

U 18. minuti Neymar je opasno zaprijetio, ali Neuer fantastično brani. Finale je opravdalo očekivanja.

Stativa Bayerna u 21. minuti!  Fantastični Robert Lewandowski, praktički ni iz čega, prima loptu u suparničkom 16-ercu, iz okreta tuče, ali njegov udarac zaustavila je vratnica. Puno sreće sada za Parižane.

Uslijedila je kontra PSG-a. Kombinirali su Herrera i Di Maria, Argentinac je bio u dobroj poziciji, ali njegov udarac odlazi preko gola.

Prva izmjena na utakmici u 25 minuti, zbog ozljede. Boateng je obnovio ozljedu, u igri je sada Niklas Suele.

U 32. minuti zaprijetio je Lewandowski, ali njegov pokušaj iz blizine refleksno brani Navas. Lopta je išla ravno u ruke Kostarikanca, jer da nije, bio bi to sigurno pogodak za Bayern.

U 45. minuti velika prilika Mbappea: PSG je ukrao loptu Bavarcima na 20-ak metara od gola, Mbappe i Herrera odigrali su fantastično dvostruko dodavanje, Bask je sjajno vratio Mbappeu, ali Francuz kao se uplašio prilike i s vrha peterca pucao ravno u Neuera.

U drugome dijelu tempo je u početku znatno sporiji. Nakon deset minuta Bavarci ubacuju u višu brzinu.

Kingsley Coman je u 59. minuti glavom pogodio za 1:0 vodstvo Bayerna!

Bavarci su dugo pleli mrežu oko 16-erca Parižana, lopta je na kraju stigla do Kimmicha koji filigranskim centaršutom pronalazi Comana, a on iz blizine glavom matira Navasa.

Bio je to jubilarni 500. gol Bayerna u Ligi prvaka i samo priliči što im je osigurao najvažniji pehar u klupskom nogometu.

Trener Flick u 68. minuti uvodi u igru Perišića i Coutinha. Poruka je jasna, želi nastaviti napadački pritiskati Parižane.

Slavlje igrača Bayerna nakon osvajanja Lige prvaka - Bayern je prvak Europe! Kingsley Coman presudio PSG-u u Lisabonu!

Do kraja utakmice bilo je nekoliko prilika da se rezultat izmijeni, ali više volje i snage pokazao je Bayern. PSG je ulaskom Verattija izgubio konce u srednjem redu.

Parižanima ostaje da se zadovolje srebrnom medaljom i nada da će iduće sezone u ovo natjecanje ući s iskustvom više.

Parižani su izborivši ovaj susret obilježili veliki jubilej, naime na današnji dan prije 50 godina PSG je odigrao svoju prvu službenu utakmicu u klupskoj povijesti.

Treba reći da su oba vratara, Neuer i Navas, bili među najboljim pojedincima svojih ekipa, piše Bljesak.info