Petak, 26 travnja, 2024

Barcelona šokantno poražena u Malagi

Nogometaši Barcelone izgubili su u 31. kolu Primere na gostovanju kod Malage s 0-2 i sve su dalje od naslova prvaka.

Barcelona je u Malagi imala priliku bodovno se izjednačiti s Realom, koji je popodne igrao 1-1 s Atleticom, no umjesto toga su doživjeli težak poraz, njihov četvrti u prvenstvu.

Malaga je povela iz protunapada kojeg je u 36. minuti realizirao Sandro Ramirez, a u 66. minuti Barca je ostala i bez isključenoga Neymara. Katalonci su potom krenuli u očajničke napade, da bi u 90. minuti iz još jedne kontre primili i drugi gol. Strijelac je bio Jony, a Malag je ovom pobjedom praktički osigurala ostanak.

Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić nije igrao u Malagi.

U drugom susretu večeri Sevilla je na svom terenu slavila protiv Deportiva s 4-2. Pogotke su za Sevillu postigli Stevan Jovetić (1), Pablo Sarabia (9), Joaquin Correa (32) i Wissam Ben Yedder (88), dok je dvostruki strijelac za momčad iz La Corune bio Gael Kakuta (4,25).

Vodi Real s 71 boda i utakmicom manje, Barcelona ima 68, a potom slijede Atletico (62) i Sevilla (61).

Nogometaši Juventusa pobijedili su u 31. kolu Serie A u Torinu Chievo s 2-0 i opet imaju velikih devet bodova prednosti ispred Rome.

Dvostruki strijejelac za Juve bio je Gonzalo Higuain (23, 84), a talijanski prvak igrao je bez Marija Mandžukića i Marka Pjace.

Ranije su Atalanta i Sassuolo odigrali 1-1, a domaćini su tako napravili domaći kiks u borbi za Europu. Pogodak je za momčad iz Bergama postigao Bryan Cristante (73), dok je strijelac za Sassuolo bio Lorenzo Pellegrini (36).

I Empoli i Pescara su odigrali 1-1, što je rezultat koji praktički Pescaru šalje u Serie B. Empoli je poveo golom Omara El Kaddouria (9), a za Pescaru je izjednačio Gianluca Caprari (31).

Empoli je 17. s 23 boda, šest bodova više od Crotonea koji je u zoni ispadanja, dok Pescara ima samo 14 bodova./Hina/HMS/