Petak, 18 listopada, 2024

Armenija pobjedom preskočila Hrvatsku i preuzela prvo mjesto

Vrlo
Armenija je pobijedila Latviju 2:1 u četvrtom kolu skupine D kvalifikacija za Europsko prvenstvo.

Armenci su poveli u 35. minuti pogotkom Naira Tiknizyana, koji je iz prve s ruba peterca puknuo nakon oštrog ubačaja Artaka Dashjana s desne strane. Gosti su izjednačili u 67. minuti. Roberts Savalnieks je snažno puknuo s gotovo 30 metara i lopta je završila u donjem kutu armenskog gola, piše Index.

Međutim, Armenija je ipak došla do pobjede u završnici susreta, kada je Tigran Barseghjan u prvoj minuti sudačke nadoknade zabio iz kaznenog udarca dosuđenog zbog igranja rukom. Armencima je ovo druga pobjeda u skupini nakon slavlja nad Walesom (4:2), čime su došli na šest bodova i privremeno preuzeli vodeće mjesto. Turska ima jednak broj bodova, ali slabiju gol-razliku. Latvija je ostala posljednja bez bodova.

Hrvatska reprezentacija igrala je završnicu Lige nacija, gdje je u finalu nakon penala izgubila od Španjolske, pa je ostala na dvije odigrane utakmice. Momčad izbornika Zlatka Dalića u njima je remizirala s Walesom (1:1) i pobijedila Tursku (2:0) te ima četiri boda, kao i Wales, što joj donosi četvrto mjesto./HMS/