Još je jedna lukava vojna akcija koja se izdiže uz bok Oluji prema svojoj efektnosti i uspjehu nadmudrivanja suparnika. Bila je to akcija Koridor 92 koju je predvodio srpski general Novica Simić.
I dok se uspjeh Oluje, koju je i sam Tuđman nazvao “redarstvenom” dakle “policijskom” akcijom temelji na iscrpljivanju teritorija kojim se želi ovladati te ranijim pripremnim bitkama koje su za Oluju odrađene na prostoru Stare Hrvatske (Livno , Tropolje, Zapadne Strane, Završje) ranije u proljeće 1995 i u zimu 1994. akcija Koridor je imala daleko više bitki i direktnih sukoba od Oluje. Oluju mnogi vojni stručnjaci i neće nazvati bitkom nego strateškom završnicom.
Stoga je ojađenost određenih krugova u Hrvatskoj, Milanovićevom dodjelu odličja HVO pukovnijama i brigadama koje su stvorile temelj za Oluju ništa drugo nego loša ljudska kob ili loše poznavanje povijesti.
No pogledajmo kako se postavio Haag u slučaju Oluje i u slučaju akcije Koridor 92.
Ukupno je u Haagu HV generale Haag teretio za 89 žrtava, dok je iza Koridora 93 ostalo gotovo 500 pobijenih civila, prema hrvatskim izvorima.
Zanimljivo je da je Helsinški odbor u Hrvatskoj, Zagrebu na teret stavljao preko 800 pobijenih srpskih civila.
Haag se dakle uopće ne bavi zločinima posve slične akcije u Posavini, tamo gdje su žrtve Hrvati ali se bavi zločinima u Krajini gdje su žrtve Srbi.
Naravno da ne sporimo zločine koji su se dogodili nad braćom Srbima nakon Oluje i osuđujemo ih, no pogledajmo politiku Haaga.
Taj ured uopće kao da ne zanimaju žrtve Hrvata u BIH- Ali i Srba u BIH. Naime niti zločin u Sijekovcu nisu istraživali niti zločine ArmijeSDA/HOS-a nad civilima srpske nacionalnosti u Hercegovini 1992.
Da se Clinton administracija nije umiješala vjerojatno bi generali HV-a bili osuđeni na drakonske kazne u Haagu.
Za dva dana bit će 28 godina od dana kada su srpske snage u odmazdi za Oluju granatom ubile 8 hrvatskih maloljetnih mladića u Posavini i to na sahrani prijatelju. Niti taj zločin nije ispitan. Kao niti slučaj gušenja banjalučkih beba, i nikada nije priveden onaj tko je odbio prepustiti kisike za njihove inkubatore u Banja Luci.
Hrvatska i dallje ima aktivan zakon o suradnji s ovim sudom, iako su njegovi tužitelji javno u BIH priznali da ih zločini nad Hrvatima u BIH ne zanimaju.
Napomena: Haaška tužiteljica kada je boravila u Mostaru i istraživala Stari Most na upit hrvatskog novinara što je s genocidom u Grabovici, odgovorila je da ju zločini Armije BIH nad Hrvatima u BIH ne zanimaju. Niti zločin infanticida u Vitezu nisu istraživali.