Kolonijalni mediji u BiH, arapski i američki, Al Jazeera, Anadolija, RSE i N1, to su oni kojima nije do tržišnog natjecanja i profita, nego nam “besplatno” prodaju svoju istinu, nametanjem iste, i medijskog progona svakog tko nije na fonu unitarne evolucije u BiH i koji se u šali zovu objektivnima i nepristranima, prošli tjedan objavili su kako je g. Wigemark izjavio, da nema potrebe sada da se BIH zamara izmjenama Izbornog zakona bez obzira što ga je Ustavni sud ukinuo. Čudno je to zazvučalo svima, osim onima koji su navikli bezpogovorno upijati propagandu unitarizma. Zašto? Zato što je isti taj Wigemark Dodiku nekoliko puta ponovio da su odluke Ustavnog suda neodgodive i obvezne. Dakle danas vidimo, da je Wigemarkov stav potpuno drugačiji. Kome sada vjerovati? Onom što nam Arapi i Ameri, njihovi bejbisiteri u BIH govore, ili 0nome što je Wigemark izjavio u ZG? Ili će sada i Wigemark dobiti sankcije jer se nije uskladio s američkom i arapskom vizijom BIH?
To je taj novi medijskih spin istih onih političkih centara koji su do jučer Dodika nazivali diktatorom, u doba dok je osporavao odluku Ustavnog suda BIH oko Dana RS. Izborni zakon BIH daleko je ozbiljnija materija od Dana RS-a, i nije jasno zašto sada Najdraža ambasada, to pitoreskno imanje obitelji Hadžijahić koje je jako zabrinuto zbog korupcije u Tužiteljstvu, ili pak najdraži Jerkin OHR, borac protiv kriminalaca u Vladama BIH, ti najdraži podupiratelji najvećeg nacionalizma u BIH ne prave frku i ne pritišću Sarajevo, barem u onoj mjeri u kojoj su pritiskali Banja Luku, oko poštovanja odluke Ustavnog suda BIH? Nije vrag da su pristrani? I kada će konačno BH vlasti zaštiti građane BIH od korupcije iz ovih dviju institucija u BIH?
Zašto se naime OHR ili ambasadorka Cvetković ne oglase s oštrim priopćenjem prema političarima iz Sarajeva koji javno zagovaraju neprovođenje te odluke Ustavnog suda BIH? Gdje je sada Jonathan Moore?
Zašto OHR ne upozori medije u BIH na obvezu nekrivotvorenja izjava, uglednih javnih osoba u BIH i van BIH? Zašto? Zato što je OHR jedna bijedna, otužna institucija, na čijem čelu je jedan bijedni, jadni, otužni fićfirić, koji brutalno iz godine u godinu vrijeđa pamet i dostojanstvo većine građana ove zemlje. Upravo suprotno, ta tužna silueta, koju je netko u EU nazvao visokim predstavnikom, i danas, za pišljivih 25.000 Eura, koje mu plaćaju i prognani Hrvati iz BIH, dok kao papagaj ponavlja, što mu nalože sarajevski nacionalisti, ili Jere Lijanović, čudi se što mu ljudi širom BIH pokazuju srednji prst, podižu mu brisače na autu i dobacuju “šupčino”.
Jer nije eto njemu jasno, jadniku, đe im se zamjerio. Dobar je on ko jedna trećina francuskog kruha od 17 cm. Dobar je ko 5cm francuza.
Svima kojima je do istine u BIH, trebali bi prestati davati izjave ovim fake news medijima. I ne samo njima. Ili pak ako žele objavljivati laži, neka stave disclaimer ispod laži, da se radi o lažnoj ili satiričnoj vijesti.
Posebni predstavnik EU u Bosni i Hercegovini Lars-Gunnar Wigermark dakle kazao je u ponedjeljak u Zagrebu kako je izmjena izbornog zakona upravo najvažniji budući politički proces u BiH.
Radi se o procesu, za kojeg, unitarni, nacionalistički dio BIH iz Sarajeva, već čini sve da ga obesmisli.
On je na sastanku s predsjednikom Hrvatskog sabora Božom Petrovom, čiju su izjavu, turski, arapski i američki mediji u BIH krivotvorili, kao najvažnije buduće političke procese u BiH izdvojio upravo izmjenu izbornog zakona te nastavak procesa za stjecanje članstva u EU-u, priopćio je Hrvatski sabor na svojoj internetskoj stranici.
Wigermark je istaknuo i vrlo važnu ulogu Republike Hrvatske na europskom putu BiH te dodao kako Hrvatska kao članica Europske unije ima još uvijek vrlo svježa i značajna iskustva iz procesa pristupanja koja može ponuditi BiH.
Osim toga, Hrvatska ima vrlo značajnu ulogu i u okviru održavanja sigurnosti i stabilnosti na području cijele regije, zaključio je Lars-Gunnar Wigermark.
Predsjednik Hrvatskoga sabora Božo Petrov osvrnuo se na nedavni službeni posjet BiH te je još jednom ponovio kako Hrvatska daje snažnu podršku Bosni i Hercegovini na putu prema Europskoj uniji u tehničkom i stručnom smislu.
”Izmjene izbornog zakona, socijalne i gospodarske reforme te nastavak puta prema članstvu u EU-u sigurno će doprinijeti političkoj stabilnosti kako BiH tako i cijele regije”, kazao je Petrov.
Predsjednik Odbora za europske poslove Ivan Domagoj Milošević, koji je također nazočio sastanku, osvrnuo se na negativan trend odlaska građana BiH, posebice mladih u inozemstvo zbog potrage za poslom i boljim ekonomskim uvjetima, što se, kako kaže, vrlo negativno reflektira i na smanjenje populacije Hrvata.
Sugovornici su reformu ekonomskog sustava također istaknuli kao važan aspekt ukupnog reformskog procesa BiH.