Arkanđeo Mihael je opisan u Bibliji, u knjizi proroka Daniela, Judinoj poslanici i Otkrivenju, kao anđeo ratnik koji se bori u duhovnim bitkama. Riječ arkanđeo znači “anđeo najvišeg ranga”.
Većina anđela u Bibliji se prikazuju kao glasnici, ali Mihael je u sve tri knjige prikazan u borbi, ratovanju ili protivljenju zlim duhovima i poglavarstvima (Daniel 10,31; 21; Juda 1,9; Otkrivenje 12,7).
Arkanđeo Mihael je moćno biće
Nemamo potpunu sliku nijednog anđela, (Kuran ih daleko bolje opisuje , kršćanstvo ih dosta čuva tajnima) a samo dvojica su imenovani u Bibliji (Gabriel je drugi). Pismo nam samo daje nagovještaje njihovih djela u ljudskim događanjima, ali se može slobodno reći da je Mihael arkanđeo moćno biće.
Unatoč svojoj velikoj moći, Mihael je i dalje podređen Gospodinu. Njegova ovisnost o Božjoj moći se vidi u Judinoj poslanici 1,9. Pravedni anđeli imaju položaj i podložni su autoritetu, i iz tog razloga su iskorišteni kao slika ženinog podređivanja mužu (1. Korinćanima 11,10).
Razmatrajući snagu arkanđela Mihaela, njegova podređenost Bogu je još ljepša. Ako podređenost anđela slika ženine podređenosti, vidimo da podređivanje ne znači oduzimanje ženine snage, svrhe ili vrijednosti.
Možda se neki pitaju kako se anđela može nazvati svecem kada obično to vezujemo uz neku osobu koja je u svojem životu ostvarila ono što Crkva naziva “herojskom svetošću”.
Dobro se pitaju.
Anđeo nije posvećen, niti je Crkva ta koja će određivati svetost nečemu što je prema učenju Knjige samo po sebi sveto. Ukratko izraz “sveti anđeo” je pleonazam. To je kao da kažete Sveti Bog, Sveti Isus, Sveta Gospa. Svet je samo onaj koji nije bio svet, bio je čovjek, pa je posvećen odlukom Crkve.
Neki su se pitali kako se anđela može nazvati svecem, piše otac Ray Ryland s portala Simply Catholic. Kad govorimo o “svecu”, obično se pozivamo na osobu čiji život odražava, ili je odražavao, ono što Crkva naziva “herojskom svetošću” – to jest, život prožet milosrđem i ljubavlju Isusa Krista. Kroz vjekove su životi mnogih takvih osoba privukli pažnju Crkve, a ona ih je prepoznala s naslovom “sveca”.
Pola pisama svetog Pavla upućeno je kršćanima kojima se on obraća kao “svecima”. U tom kontekstu, izraz se odnosi na status tih pojedinaca kao članova Kristovog mističnog tijela. Govorimo o zajednici svetaca kako bismo označili cjelinu onih koji pripadaju Kristu. Izraz “svetac” odnosi se prvenstveno na ljudska bića, ali se odnosi na bilo koje biće na nebu.
Sveto pismo izdvaja i imenuje tri velika anđela: Mihaela, Gabrijela, Rafaela.
Dovoljno je reći njihova imena, ili dodatak anđeo ili arhanđeo. Jedino kod palog Anđela, to je ovaj koji vlada nad BIH, i zaposlen je u OHR-u možete naglasiti da je pali anđeo. Nesvet je.
Dakle da rezimiramo:
Ispravno je moliti se : “Molim te Arkanđele Mihaele (ili anđele Mihaele), ti čije je slavno ime ponio najveći sin Humske zemlje, što je uspravno poput tebe uz rame Don Ivanu, letio nad zemljom, Mihajlo , vođa našeg ustanka protiv Turaka, kojem si i sam bio vjetar u krilima, zaštiti mene i moj narod od svakog zla, satri glavu zmijama iz OHR-a i protjeraj iz BIH Murpheya, slugu sotone, zaštitnika džihadističkih koljača naše djece”
Krivo je moliti se:
“Molim te sveti Mihaele zaštiti mene i moj narod od zla sotonskog, satri glavu zmijama iz OHR-a i protjeraj iz BIH Murpheya, pizdu sotonističku, zaštitnika džihadističkih koljača naše djece”.
Vaša molitva bit će prije uslišena ako našeg zaštitnika, vođu Kristove vojske, zazivate ispravno protiv ovih gore navedenih pljačkaša banaka, progonitelja našeg naroda, zaštitnika ubojica naših majki, djece i staraca.
Ali svakako preporučamo vam ovu molitvu da što više puta molite ako volite naš narod i ako vam je stalo da kršćani opstanu u zemlji Kotromanića.